Partnerzy portalu

Marlena Maląg: państwo wspiera i inwestuje w polskie rodziny

Polityka państwa idzie w kierunku wspierania i inwestowania w polskie rodziny. Będziemy stwarzać możliwości, aby młodzi ludzie mieli poczucie stabilizacji, że państwo będzie ich wspierać - mówiła w środę szefowa MRiPS Marlena Maląg podczas debaty z okazji Dnia Praw Rodziny.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W debacie oprócz minister Maląg wzięli udział szef MEiN Przemysław Czarnek, rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak i przewodnicząca Rady Rodziny Dorota Bojemska.

Minister Maląg podkreślała, że od 2015 r. "rodzina jest w centrum życia, w centrum uwagi". "Pierwsze kroki, które zostały podjęte to zmiana sytuacji finansowej polskich rodzin - to wprowadzenie programu +Rodzina 500 plus+" - przypomniała szefowa MRiPS.

Poinformowała, że w ramach tego programu do polskich rodzin trafiło ponad 160 mld zł.

Minister dodała, że w ostatnich latach nastąpił także rozwój opieki żłobkowej, wprowadzono wsparcie finansowe dla rodziców, którzy wychowali co najmniej czworo dzieci, i uruchomiono program "Dobry start".

Maląg zwróciła uwagę, że według badań resortu 98 proc. młodych Polaków deklaruje, że chce założyć rodzinę i mieć dzieci. Zaznaczyła, że nie przekłada się to do końca na poprawę sytuacji demograficznej w Polsce.

Czytaj też: Opłaty za pobyt w DPS-ach po nowemu. Rząd za zmianami

"Politykę demograficzną, prorodzinną, prowadzi się przez lata. Nie zmieni się danego kursu przez jedną kadencję" - powiedziała minister.

Podkreśliła, że stabilizacja i konsekwencja w realizacji polityki prorodzinnej jest priorytetem rządu.

"Potrzebne jest stałe, systematyczne wsparcie rodzin. Inwestycja w rodzinę jest obowiązkiem państwa i my to zadanie staramy się jak najlepiej wykonać" - zadeklarowała Maląg.

Zapewniła, że polityka państwa idzie w kierunku wspierania i inwestowania w polskie rodziny.

"Będziemy stwarzać możliwości, aby młodzi ludzie mieli poczucie stabilizacji, że państwo będzie ich wspierać" - dodała.

KOMENTARZE1

  • Life 2021-10-20 12:39:34
    To niech zainwestuje też w sprawna wentylacje w każdym domu. Nawet z tego powodu ludziom grozi tragiczny koniec.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!