Partner portalu

Mateusz Morawiecki: Konin stoi przed wyjątkową szansą odmienienia swego losu

Konin stoi przed wyjątkową szansą odmienienia swego losu i stworzenia nowych perspektyw - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Koninie, gdzie przyjechał wesprzeć kandydaturę Zenona Chojnackiego (PiS), który ubiega się o urząd prezydenta miasta.

W niedzielę Chojnacki zmierzy się w II turze wyborów ze startującym z poparciem Koalicji Obywatelskiej Piotrem Korytkowskim (PO).

- Konin stoi przed wyjątkową szansą odmienienia swego losu i stworzenia nowych perspektyw (...) Do tego potrzeba kogoś, kto czuje sercem, rozumie problemy Konina, ale jest też skutecznym menadżerem, uczciwym człowiekiem, który wie, jak się zabrać za tematy ważne dla koninian. Takim człowiekiem jest pan Zenon Chojnacki - mówił szef rządu.

Zobacz też relację na żywo z wyborów 2018

Morawiecki zaznaczył, że aby stworzyć nowe miejsca pracy potrzeba inwestorów, którzy potrzebują infrastruktury. Wyraził przekonanie, że takimi terenami mogą być ziemie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, "blisko 100 hektarów ziemi dobrej pod inwestycje". Zapewnił, że wspólnym wysiłkiem rządowym i samorządowym, pod prezydenturą Chojnackiego, będzie możliwe przyciągnięcie tam nowych inwestorów.

Morawiecki odniósł się też sprawy uruchomienia kopalni odkrywkowej Ościsłowo. Zadeklarował, że rząd chce tej inwestycji i będzie robił wszystko w ramach możliwości, aby ona powstała. "Biorąc pod uwagę, że tu jest inwestor prywatny, że jest Unia Europejska, że są sądy" - powiedział.

KOMENTARZE1

  • górnik 2018-10-31 10:02:25
    Zenon nie pomoże, bo będzie się bał sprzeciwić przesyłaniu kolejnych środków na geotermię w Toruniu. Trzeba było te pieniądze dać Koninowi. Też mamy geotermię. I jeszcze te banialuki o odkrywce. Premier nie wie co mówi, albo świadomie wprowadza w błąd.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!