Partnerzy portalu

Mazowieckie: Uszkodzona konstrukcja mostu w Ciechanowie - wstrzymany ruch drogowy i pieszy

  • PAP
  • 6 maja 2021 - 15:45
W związku z naruszeniem konstrukcji mostu przy ul. 3 Maja w Ciechanowie w rejonie tym wstrzymany został ruch drogowy i pieszy. Jak poinformował w czwartek Urząd Miasta, w trybie awaryjnym zostanie zlecona ekspertyza, aby jak najszybciej możliwa była naprawa przeprawy.

Urząd Miasta Ciechanowa przekazał w komunikacie, że "w związku z naruszeniem konstrukcji mostu znajdującego się w ciągu ul. 3 Maja, na odcinku od ul. Tatarskiej do skweru TON wstrzymany został ruch drogowy i pieszy". Jak podano w informacji, w związku z zaistniałą sytuacją autobusy komunikacji miejskiej przekierowano na trasy objazdowe.

"Miasto prosi o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu" - zaapelował ciechanowski samorząd. Zapewnił jednocześnie, iż po stwierdzeniu usterki konstrukcji mostu przy ul. 3 Maja "podjęte zostały działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa kierowców i pieszych", wprowadzono m.in. stosowne oznakowanie.

"Miasto apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. O dalszych działaniach będą przekazywane informacje na bieżąco. W trybie awaryjnym zostanie zlecona ekspertyza i jak najszybciej zostaną podjęte działania w celu bezzwłocznej naprawy mostu tak, aby przywrócić ruch" - podkreślił ciechanowski samorząd.

Urząd Miasta przypomniał, że w 2009 r. most przy ul. 3 maja był przebudowywany przez tamtejszy powiat, a 1 stycznia 2010 r. odcinek dróg od ul. Tatarskiej do pl. Kościuszki został przekazany miastu. "Okresowe kontrole obiektu mostowego są wykonywane co 5 lat. Ostatni przegląd zgodnie z przepisami był wykonany w 2017 r." - zaznaczono w komunikacie.

W związku ze stwierdzeniem naruszenia konstrukcji mostu przy ul. 3 Maja, w czwartek na miejscu pojawili się m.in. zastępca prezydenta Ciechanowa Iwona Kowalczuk, a także pracownicy wydziału inżynierii miejskiej i utrzymania infrastruktury drogowej, policja oraz straż miejska.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!