Partnerzy portalu

MEN: 343 placówki oświatowe pracują w trybie mieszanym, a 104 w trybie zdalnym

  • PAP
  • 30 września 2020 - 15:53
W trybie mieszanym pracują 343 placówki oświatowe, a 104 w trybie zdalnym. Pozostałe, czyli 48 tys., działają normalnie – podało w środę MEN. Liczba szkół pracujących w środę w sposób mieszany i zdalny jest najwyższa od początku roku szkolnego.

Dane zebrane od kuratorów oświaty na podstawie informacji od dyrektorów są ze środy z godziny 14.00. Obejmują szkoły i placówki, którym powiatowa inspekcja sanitarna wydała zgodę na pracę w innym trybie nauki niż stacjonarny.

W środę w trybie stacjonarnym pracowało 48 047 przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych, czyli 99,1 proc. wszystkich.

W trybie mieszanym, czyli z nauką prowadzoną częściowo w szkole i częściowo w domu, pracowały 343 placówki, czyli 0,7 proc. wszystkich.

W trybie wyłącznie zdalnym pracowały 104 placówki - 0,2 proc. wszystkich.

W ubiegłym tygodniu w poniedziałek w trybie mieszanym pracowało 213 placówek, a 71 w trybie zdalnym. We wtorek w systemie mieszanym pracowało 185 placówek, a w zdalnym - 68. W środę w trybie mieszanym pracowało 218 placówek, a 72 w zdalnym. W czwartek w trybie mieszanym pracowały 274 placówki, a 92 w trybie zdalnym. W piątek w trybie mieszanym pracowało 321 placówek, a 106 w trybie zdalnym - dotychczas była to najwyższa liczba placówek pracujących w sposób inny niż stacjonarny.

W poniedziałek liczba placówek pracujących w trybie inny niż stacjonarny zmniejszyła się w stosunku do piątku - w sposób mieszany pracowało 288 placówek, a 96 w trybie zdalnym. We wtorek w trybie mieszanym pracowało 289 placówek, a 89 w trybie zdalnym.

Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska, komentując w ubiegłym tygodniu dla PAP sytuację epidemiczną w szkołach, wskazała, że liczba szkół i placówek oświatowych, które objęte są kształceniem zdalnym lub mieszanym, odzwierciedla ogólną liczbę zakażonych w kraju, to znaczy wzrasta, kiedy rośnie wskaźnik zakażeń ogólnych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!