Partnerzy portalu

MEN: Narada kierownictwa MEN z kuratorami oświaty i przedstawicielami GIS (komunikat)

  • PAP
  • 8 września 2020 - 21:34
- MEN informuje:

- MEN informuje:

8 września 20202 r. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski wraz z wiceministrami Marzeną Machałek i Maciejem Kopciem wzięli udział w wideokonferencji z kuratorami oświaty oraz przedstawicielami Głównego Inspektora Sanitarnego.

Tematem spotkania była aktualna sytuacja dotycząca funkcjonowania szkół i placówek w pierwszych dniach września. Minister edukacji przypomniał podstawowe kwestie prawne pozwalające dyrektorom szkół na bezpieczny powrót uczniów do szkół i placówek. Uszczegółowił także kwestie związane z organizacją indywidualnego nauczania w obecnych warunkach, przypomniał również o czasie trwania lekcji zdalnej - od 30 do 60 minut. Kwestie te zostały doprecyzowane w rozporządzeniach, które minister podpisał kilka dni temu.

Obecny na spotkaniu minister Jarosław Pinkas podziękował kuratorom oświaty za sprawną komunikację i dobrą współpracę na linii dyrektorzy szkół - lokalny sanepid. Podkreślił, że obecny wskaźnik zachorowań wśród dzieci i młodzieży pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość, a szkoły i placówki oświatowe nie stanowią źródła zakażeń w skali masowej.

Przygotowane przed kilkoma tygodniami rozwiązania funkcjonowania szkół, w szczególności w zmienionym wariancie B i C, a także statystyki dotyczące szkół, które punktowo kształcą w trybie nauki mieszanej lub zdalnej pokazują, ze system funkcjonuje prawidłowo.

W załączeniu nagranie mp3 dotyczące dzisiejszego spotkania.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP:serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo pokrewne.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!