Partnerzy portalu

Miasto Jest Nasze zarzuca Trzaskowskiemu niezrealizowanie obietnic

  • PAP / MIW
  • Opublikowano: 17 maja 2020 - 08:01 | Zaktualizowano: 17 maja 2020 - 09:04
Rafał Trzaskowski zastał Warszawę zreprywatyzowaną, a zostawi rozgrzebaną – w ten sposób 1,5 roku rządów Rafała Trzaskowskiego w stolicy ocenił prezes ruchu Miasto Jest Nasze Jan Mencwel.

Ruch Miasto Jest Nasze zarzucił Rafałowi Trzaskowskiemu, że nie zrealizował większości swoich zapowiedzi z kampanii podczas wyborów samorządowych oraz 1,5 roku urzędowania na stanowisku prezydenta stolicy. W swym oświadczeniu MJN wskazał na niezałatwione sprawy i załączył cytaty z programu lub składanych już w trakcie urzędowania deklaracji.

Aktywiści przypomnieli, że w sprawie reprywatyzacji Trzaskowski zapewniał, że "wszyscy lokatorzy zwracanych budynków, którzy nie mają tytułu prawnego do mieszkania (nie są jego właścicielami), uzyskają lokal z zasobu miejskiego".

Obecny prezydent Warszawy - jak wykazali działacze MJN - w sprawie bezpieczeństwa na drogach zapowiadał natychmiastowe działania. "Zmiany w mieście zwiększające bezpieczeństwo pieszych są potrzebne tu i teraz" - mówił. Planował realizację programu "Bezpieczna Szkoła", stref "Tempo 30" na każdym osiedlu, programował budowy rond, systemowe uspokajanie ruchu: zwężanie pasów ruchu.

Działacze miejscy przypomnieli również, że Trzaskowski apelował: "Zrobimy wszystko, by uratować Warszawę przed chaosem niekontrolowanej zabudowy", "Zmienimy sposób podejmowania decyzji o zabudowie. Dzielnice utracą prawo do wydawania WZ-etek". Zapewniał, że decyzje o warunkach zabudowy będzie podejmować wzmocniono kadrowo i kompetencyjnie Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego. W ścisłej konsultacji z mieszkańcami to samo biuro będzie kierować do Rady Miasta wnioski dotyczące lokalizacjach inwestycji mieszkaniowych według nowej specustawy.

W ocenie MJN, Trzaskowski nie zrealizował zapowiedzi ws. miejskiego planu dla klimatu, w tym podwyższenia opłat za parkowanie, podwyższenia kar za brak ważnego biletu parkingowego, Stref Czystego Transportu, wymiany kopciuchów, nowych buspasów, przebudowy placu Konstytucji, Bankowego i Teatralnego z parkingów w place miejskie, a także utworzenia przejść naziemnych przy Rondzie Dmowskiego, przeznaczenia Placu Pięciu Rogów przede wszystkim dla pieszych, aktywizacji ul. Marszałkowskiej.

W ocenie prezesa Miasto Jest Nasze Jana Mencwela, "Rafał Trzaskowski zastał Warszawę zreprywatyzowaną a zostawi rozgrzebaną". Wezwał obecnego prezydenta o zapewnienie środków oraz stworzenie programu działań, co i kiedy zostanie zrealizowane.

"Rafał Trzaskowski, bo przeciętnym półtora roku w ratuszu - mimo deklarowanej "miłości do stolicy" i chęci "doprowadzenia programu do końca" chce się odbić od Warszawy jak od trampoliny" - podkreślił rzecznik prasowy Miasto Jest Nasze Beniamin Łuczyński. Dodał, że "nieskuteczność w realizacji planów na poziomie samorządowym nie wróży dobrze dla niego, jako prezydenta Państwa".

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!