Partner portalu

MICE: Jak utrzymać miejsca pracy i wrócić na rynek? O tym będziemy dyskutować podczas debaty

Branża MICE w pułapce lockdownu. Jak utrzymać miejsca pracy i wrócić na rynek? – o tym i aktualnej sytuacji w sektorze będą rozmawiać uczestnicy debaty online organizowanej przez redakcję Propertynews.pl oraz Radę Przemysłu Spotkań i Wydarzeń/TUgether. Zapraszamy już 9 marca 2021 r. od 13.30 do 15.00. Transmisja live będzie dostępna na profilu TUgether na Facebooku oraz w portalach: PropertyNews.pl, PortalSamorzadowy.pl i WNP.pl.

  • Przed pandemią branża MICE była silnym impulsem rozwojowym dla wielu biznesów i miejskiej infrastruktury. Dziś mali i średni przedsiębiorcy z nią związani niepewnie patrzą w przyszłość.
  • Czy samorządy zdały egzamin ze wsparcia branży? Jaka przyszłość czeka miastotwórcze projekty towarzyszące obiektom targowym? Jak poradzi sobie miejska turystyka? Czy miasta mogą pomóc w odbudowie branży? - o tym będziemy dyskutować w trakcie debaty.
  • Organizatorami debaty są redakcja Propertynews.pl oraz Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń/TUgether. Zapraszamy już 9 marca 2021 r. od 13.30 do 15.00. Transmisja spotkania na Propertynews.pl.

Branża spotkań to najdłużej „zamknięta” część gospodarki - straciła wydarzenia 2020 roku, teraz traci te z 2021 roku. 35 mld zł rocznych wpływów do budżetu Państwa, 220 tys. miejsc pracy – to wkład rynku MICE w gospodarkę. Jaka jest perspektywa rynkowych graczy? Jak wyglądają najnowsze dane o sytuacji w branży - o to zapytamy uczestników debaty online Branża MICE w pułapce lockdownu. Jak utrzymać miejsca pracy i wrócić na rynek?:

Będą z nami:

- Łukasz Adamowicz, wiceprezes zarządu BFC Travel, Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel
- Paula Fanderowska, zastępca dyrektora KBF ds. Centrum Kongresowego ICE KRAKÓW oraz prezes zarządu Stowarzyszenia Konferencji i Kongresów w Polsce
- Dominik Górka, członek zarządu Klubu Agencji Eventowych SAR
- Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targów w Krakowie
- Wojciech Kuśpik, prezes zarządu Grupy PTWP
- Marcin Mączyński, sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego
- Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce
- Tomasz Piórkowski, Regional Director Cracow & Katowice Vienna House Poland

Moderacja:

Małgorzata Burzec-Lewandowska oraz Robert Posytek, PropertyNews.pl

O tym będziemy rozmawiać:

Nie ma MICE, nie ma hoteli

Branża MICE znalazła się na ostrym zakręcie, co uderza też w hotele. Ten związek działa jak stare, dobre małżeństwo – dramat jednego oznacza cios dla drugiego. Jak bez przemysłu spotkań radzą sobie hotelarze? Czy wstrzymane inwestycje hotelowe staną pod znakiem zapytania w dłuższej perspektywie? Zapytamy inwestorów.

MICE nakręca(ło) inwestycje

Przed pandemią branża MICE była silnym impulsem rozwojowym dla wielu biznesów i miejskiej infrastruktury. Dziś mali i średni przedsiębiorcy z nią związani niepewnie patrzą w przyszłość. Czy samorządy zdały egzamin ze wsparcia branży w trudnych czasach? Jaka przyszłość czeka miastotwórcze projekty towarzyszące obiektom targowym? Jak bez przemysłu spotkań poradzi sobie miejska turystyka? Czy miasta mogą pomóc w odbudowie branży? - o tym będziemy dyskutować w trakcie debaty.

Przemysł spotkań woli wędkę od ryby

Podczas internetowej debaty zapytamy również o to, czy dotychczasowa pomoc rządowa jest wystarczająca względem potrzeb? Jaka powinna być jej skala i na czym powinna polegać ? Jak przetrwać kolejne miesiące z minimalnymi przychodami? Jak utrzymać załogi i dostosować swoją ofertę? Kiedy branża ma szansę się odbudować? Jak utrzymać potencjał tego rynku? Czy nadszedł czas na nowy model biznesowy? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy już 9 marca od 13.30 do 15.00.

Organizatorami debaty są redakcja Propertynews.pl oraz Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń/TUgether. Zapraszamy już 9 marca 2021 r. od 13.30 do 15.00. Transmisja spotkania na Propertynews.pl.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!