Partnerzy portalu

Międzynarodowy Kongres Rodzin Polonijnych w dniach 20- 21 listopada br.

  • PAP
  • 26 października 2021 - 10:51
"Rodzina Polonijna wobec aktualnej sytuacji pandemii” – to temat kolejnego Międzynarodowego Kongresu Rodzin Polonijnych, który odbędzie się od 20 do 21 listopada 2021 roku w formie online. Wśród podjętych tematów będą kwestie relacji w małżeństwie i rodzinie oraz wychowanie i edukacja.

W informacji przekazanej PAP we wtorek delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz poinformował, że tym razem uczestnicy Międzynarodowego Kongresu Rodzin Polonijnych spojrzą na rodzinę oczami psychologów, pedagogów, oraz osób, które zajmują się rodziną i małżeństwem w trudnych sytuacjach.

Uczestnicy Kongresu zajmą się tematem relacji małżeńskich i rodzinnych w czasie pandemii. Wysłuchają m.in. prelekcji na temat wpływu pandemii na kondycję rodziny oraz zadań wychowawczych w czasie lockdownu. Będzie również mowa o wsparciu duchowym czasie pandemii

Na niedzielę zaplanowano część praktyczną Kongresu składającą się z warsztatów i dyskusji w grupach tematycznych dotyczących przeciwdziałania niepożądanym konsekwencjom pandemii. Wśród tematów będą m.in. "Psychologiczna pomoc dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w edukacji domowej" czy też "Jak radzić sobie z lękiem w czasie pandemii".

Bp Lechowicz zapewnił, że będzie również czas na świadectwa małżeństw i rodzin, rozmowy, zadawanie pytań, odpowiedzi oraz na wspólną modlitwę. "Jeżeli tych wszystkich spraw, które leżą nam na sercu, nie zawierzymy Bogu, to istnieje ryzyko, że sami sobie z naszymi problemami nie poradzimy" - powiedział Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Wyraził też nadzieję, że w przyszłym roku rodziny polonijne spotkają się już bezpośrednio.

I Kongres Rodzin Polonijnych miał miejsce 26 i 27 października 2019 roku w La Ferte-sous-Jouarre pod Paryżem. W związku z pandemią kolejne Kongresy były organizowane w formie online. Kolejny odbył się 21 listopada 2020 roku pod hasłem "Małżeństwo w centrum duszpasterskiej troski Kościoła na emigracji". Następne spotkanie "Idź i odbuduj mój Kościół… domowy" odbyło się 16 stycznia br.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!