Partner portalu

Mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego chcą pomniejszenia Opola

Około 97 proc. uczestników konsultacji społecznych przeprowadzonych w gminie Dobrzeń Wielki opowiedziało się za odzyskaniem sołectw, które 1 stycznia 2017 r. zostały przyłączone do Opola – poinformował we wtorek (12 marca) wójt gminy Piotr Szlapa.

Konsultacje w sprawie przywrócenia dawnych granic gminy Dobrzeń Wielki przeprowadzono wśród mieszkańców tej gminy, która w styczniu 2017 r. straciła znaczną część swojej powierzchni wraz z elektrownią i przyległymi do niej terenami przemysłowymi.

Jak poinformował wójt gminy Dobrzeń Wielki Piotr Szlapa, w konsultacjach wzięło udział około 10 proc. uprawnionych. Wśród uczestników głosowania 97 proc. opowiedziało się za powrotem sołectw przyłączonych decyzją rządu do Opola.

Czytaj też: Opole znowu do zmniejszenia? To realizacja przedwyborczych obietnic wójta gminy Dobrzeń Wielki

Władze Dobrzenia Wielkiego zamierzają skierować odpowiedni wniosek w tej sprawie do polskiego rządu. Chociaż wójt gminy przyznaje, że w jego ocenie szanse na pozytywną odpowiedź ze strony obecnego rządu nie widzi szans, to nie zamierza rezygnować z działań mających na celu przywrócenie wspólnoty, jaką była gmina - nawet za cenę utraty wpływów z elektrowni.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!