Mieszkańcy masowo zmieniają deklaracje o źródłach ogrzewania. Chodzi o dodatek węglowy

Na początku tygodnia liczba złożonych w Polsce deklaracji dotyczących źródeł ciepła osiągnęła ponad dziesięć milionów (fot.:unsplash.com/Samuel Han)
Choć ustawa dotycząca dodatku węglowego dla gospodarstw domowych w wysokości 3 tysięcy złotych nie przeszła jeszcze procesu legislacyjnego, w urzędach ustawiają się kolejki chętnych, by złożyć wniosek o dopłatę. Mieszkańcy zmieniają też deklaracje dotyczące źródeł ciepła używanych w domach. - Nagle wszyscy sobie przypomnieli, że palą węglem - komentują anonimowo urzędnicy i przyznają, że nie mogą odmówić nikomu zmiany wcześniej złożonej deklaracji. Nie wiadomo też, kto miałby sprawdzać ich rzetelność.
- Na początku tygodnia liczba złożonych w kraju deklaracji dotyczących źródeł ogrzewania osiągnęła ponad dziesięć milionów.
- Widzimy duże zainteresowanie składaniem poprawek do wcześniej już złożonych deklaracji - potwierdza Sandra Hajduk z Urzędu Miasta w Katowicach
- Ustawa mówi, że „na potrzeby składania wniosków o wypłatę dodatku węglowego przyjmuje się, że jedna osoba może wchodzić w skład tylko jednego gospodarstwa domowego".

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE7
-
dziadek
2022-08-08 23:07:38
Piece węglowe były i będą
-
Etat
2022-08-02 11:30:40
Chłopie ja bym sobie pompę ciepła zainstalował, ale nie stać mnie na wydatek 50.000,00 zł + jeszcze parę groszy na fotowoltaikę. Działalności gospodarczej też nie mam aby wykazać 0 dochód (czy też przychód) i otrzymać 90% dofinansowania. z Programu Czyste Powietrze.
-
Dziki
2022-07-28 21:26:46
Kary powinny być dla tych co palą węglem, a nie nagrody i finito.