Partnerzy portalu

Minister Czarnek w Sejmie: wy kradliście, a my dajemy dzieciom

Wy kradliście, a my dajemy dzieciom - oświadczył w środę w Sejmie szef MEiN Przemysław Czarnek, odpowiadając na wniosek Marzeny Okły-Drewnowicz (KO) w sprawie natychmiastowego procedowania projektu wprowadzającego 800 Plus od 1 czerwca.

W środę rano w Sejmie Marzena Okła-Drewnowicz (KO) zaapelowała o wprowadzenie projektu dot. waloryzacji 500 Plus od 1 czerwca do porządku trwających obrad, zwołanie Konwentu Seniorów oraz natychmiastowe procedowanie nad projektem jej klubu.

- Chcecie zwaloryzować 500 Plus? Mówimy "sprawdzam" - powiedziała Okła-Drewnowicz. Waloryzację świadczenia od 1 stycznia 2024 r. nazwała "szantażem politycznym": "Damy wam, jak na nas zagłosujecie". Doprowadziliście gospodarkę do ruiny. Doprowadziliście ludzi do ruiny finansowej. Oszukujecie ludzi. Wyrównajcie im to, co zabraliście. Tu i teraz - oświadczyła posłanka KO. - Prosimy o natychmiastowe procedowanie projektu; zwołanie Konwentu Seniorów i wprowadzeni tego projektu do porządku obrad - dodała Okła-Drewnowicz.

Do jej słów odniósł się Czarnek. Jak powiedział, że "mąż posłanki został skazany za fałszywe faktury: dwa lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat oraz 25 tys. zł grzywny - to kara dla Grzegorza D., męża szefowej świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej za sfałszowanie faktur. Taki wyrok wydał skarżyńki sąd rejonowy. To było w 2014 r." - mówił minister edukacji. "

- Przedstawicielka PO wychodzi na mównicę i mówi nam, że my oszukujemy Polaków. Wy w waszych czasach fałszowaliście faktury. Wasi mężowie byli skazywani za to na karę więzienia. Wyście te pieniądze kradli - mówił.

Według niego dziecko, które szkło do szkoły w 2014 r czy 2015 "dostawało od państwa 0 zł, podczas gdy obecnie jest to kwota 6 300 zł". Dodał, że od 1 stycznia będzie to 10 tys. zł.

- Różnica między nami a wami, jest taka, jak między 10 tys. zł do 0 zł. Wy kradliście, a my dajemy dzieciom - oświadczył minister Czarnek.

KOMENTARZE1

  • ocena z Bieszczad 2023-05-25 08:22:37
    Złodziej zawsze oskarża innych to jest najlepszy przykład

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!