Partnerzy portalu

Morawiecki: nie dzielimy samorządów, tylko patrzymy na dobro obywateli

 • PAP/bad
 • Opublikowano: 2 września 2018 - 15:55 | Zaktualizowano: 2 września 2018 - 20:23
Jest szereg przykładów, że my nie dzielimy samorządów, tylko patrzymy na dobro mieszkańców, dobro obywateli. Tam, gdzie można poprawić obywatelom los, nie ma barw politycznych - powiedział w niedzielę, 2.09 premier Mateusz Morawiecki.
 • Premier w niedzielę, 2.09 po konwencji wyborczej PiS w Warszawie, udał się specjalnym kampanijnym autobusem do Łowicza.
 • Szef rządu od tej wizyty rozpoczyna objazd po Polsce, w trakcie którego politycy partii będą promować program PiS na wybory samorządowe.
 • Chcemy po prostu jak najlepiej wykorzystać ten czas, żeby być jak najbliżej ludzi, bo to jest ważne nie tylko w wyborach samorządowych, ale szczególnie w wyborach samorządowych - powiedział Morawiecki dziennikarzom podczas przejazdu do Łowicza.

 

- Do tej pory tak było, z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że po stronie tych gospodarzy ze Zjednoczonej Prawicy, to oni byli bardzo profesjonalni, sprawni i tam współpraca się świetnie układała. Jednak jest też szereg przykładów, że my nie dzielimy samorządów, tylko patrzymy na dobro mieszkańców, dobro obywateli - zaznaczył premier, pytany o współpracę rządu z samorządami.

Jak wskazał, już dotychczas było wiele inwestycji także w miastach, gdzie nie rządzi Zjednoczona Prawica - "choćby w Lublinie, Białymstoku, Olsztynie, czy w Krakowie np. słynna Trasa Łagiewnicka, bardzo drogi projekt". - Pokazujemy, że tam, gdzie można obywatelom poprawić los, to nie ma tutaj żadnych barw politycznych - podkreślił Morawiecki.

Premier zapytany o to, jak będzie łączył kampanię wyborczą ze sprawowaniem funkcji szefa rządu, odpowiedział, że "to nie będzie proste". - Mamy bardzo dużo obowiązków w rządzie, jesteśmy ekipą, która realnie zmienia Polskę, a to znaczy, że trzeba czytać ustawy, sprawdzać różne dokumenty. Mam stos dokumentów codziennie do podpisania. Ale cóż, trzeba będzie sobie jakoś radzić. Może na przykład będę teczki dokumentów zabierał czasami ze sobą - powiedział.

Szef sztabu PiS Tomasz Poręba powiedział natomiast, że wyjazdy premiera w ramach kampanii "na pewno trzeba będzie wkomponować w prace Rady Ministrów i samego premiera". - Wiadomo, że jest rząd, są różne sprawy na bieżąco, ale ta aktywność premiera i naszego PiS-busa będzie widoczna i premier będzie w wielu miejscach - mówił.

- Miejscowości mamy naprawdę bardzo dużo do objechania i będziemy to przez te siedem tygodni, które zostały, bardzo konsekwentnie realizować. Nie zawsze w każdym tygodniu da się pogodzić te wszystkie wyjazdy z obowiązkami, tak żeby być wszędzie, ale będziemy starać się planować te dni tak, aby pan premier był w różnych miejscowościach równocześnie, kiedy trwają również prace rządu - dodał Poręba.

Jak zapowiedział, "w przyszłym tygodniu zaczynamy spotkania w regionach, województwach". - Do 21 października będziemy mieć konwencje we wszystkich województwach w Polsce. W przyszłym tygodniu w sobotę Wrocław, w niedzielę Opole - poinformował.

- Ta kampania wyborcza, to będzie duża porcja merytorycznych i bardzo konkretnych, dedykowanych każdemu województwu, propozycji programowych - podkreślił Poręba.

W trakcie podróży do Łowicza premier zatrzymał się na stacji benzynowej "Orlen", gdzie zjadł posiłek i rozmawiał m.in z osobami robiącymi zakupy na stacji.

KOMENTARZE3

 • Pinokio 2018-09-03 09:11:24
  Ale wredne kłamstwa...kto dzieli?Szantaż czystej wody......
 • ocena PiS 2018-09-03 08:34:57
  Nie dzielimy ...PiS zawsze dzieli na swojaków i gorszy sort... na naszych i zdradzieckie mordy ... pogońmy ich
 • ocena z Bieszczad 2018-09-02 19:31:57
  Morawiecki nie ma kręgosłupa - raz w PO teraz w PiS przegońmy go na Białoruś

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!