Partnerzy portalu

Możliwe zaostrzenie obostrzeń. Decyzje będą wprowadzane powiatami

Najnowsze prognozy przewidują, że szczyt zachorowań będzie na przełomie listopada i grudnia. Decyzje o ewentualnym zaostrzeniu obostrzeń będą zależeć od wzrostu liczby zakażeń w tym tygodniu - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia był pytany w "Sygnałach Dnia" Polskiego Radia o ewentualne regionalne lockdowny i zaostrzenie obostrzeń.

"Ten tydzień będzie dość ważny - zobaczymy, jaka jest utrzymująca się tendencja. Czy to jest tendencja wzrostowa na poziomie 100 procent, 110 procent - jak mieliśmy już w poprzednich dniach, czy to będzie zdecydowanie mniejsza tendencja wzrostowa" - powiedział Kraska. "Ta decyzja, jeśli będzie podejmowana, to będą najbliższe dni. Na dzień dzisiejszy takich decyzji nie ma" - dodał.

Dopytywany o nowe zalecenia dotyczące liczby osób w komunikacji miejskiej, przyznał, że MZ rozważa wydanie nowych zaleceń. "Ale to będzie punktowo, najczęściej powiatami, oczywiście z wyłączeniem osób, które są zaszczepione" - powiedział

Zwrócił uwagę, że prawie codziennie zbiera się z Ministerstwie Zdrowia sztab, podczas którego resort otrzymuje dane z Polski wschodniej, gdzie odnotowywanych jest najwięcej zakażeń. Jak dodał, niepokojące sygnały docierają też z woj. zachodniopomorskiego, śląskiego, małopolskiego. "Tam nowych przypadków jest coraz więcej, ale także więcej jest zajętych łóżek" - poinformował.

"Najnowsze prognozy przewidują, że szczyt zachorowań będzie na przełomie listopada i grudnia. Czy tak się stanie - trudno powiedzieć. Epidemia nie czyta naszych prognoz, tak jak pokazały poprzednie miesiące - nie zawsze się one sprawdzają" - powiedział Kraska.

KOMENTARZE3

  • gogo 2021-11-03 10:49:08
    Do poziom: wszystko zależy jakim testem się kogo testuje, bo już na tym etapie został włączony tryb sterowania.
  • poziom 2021-11-02 10:12:56
    Do zlin: Ale przypadków czego? Jak ktoś wykona test na covid i wynik jest pozytywny to ma covid, a nie przeziębienie grypopochodne. A tych oczywiście jest więcej niż covid, tyle że one nie zabijają.
  • zlin 2021-11-02 08:41:32
    Większość przypadków to przeziębienia grypopochodne. Zaostrzenia nic nie dadzą. Ten rząd jest nieudolny i działa na szkodę obywateli.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!