Partner portalu

MRPiPS: blisko 2 mln wniosków o 500 plus na nowy okres zasiłkowy

Do 30 sierpnia złożono blisko 2 mln wniosków o 500 plus na nowy okres zasiłkowy - poinformowało MRPiPS. Aby nie było przerwy w wypłacie świadczeń, wniosek trzeba było złożyć przed końcem sierpnia.

Trwa przyjmowanie wniosków o świadczenie 500 plus na nowy okres świadczeniowy. Wydane wcześniej decyzje obowiązują do końca września, jednak aby nie było przerwy w wypłacie świadczeń, wniosek należało złożyć do końca sierpnia. Wciąż można składać wnioski, ale trzeba się liczyć z tym, że wypłata może nastąpić później niż w październiku - świadczenie będzie wówczas wypłacone z wyrównaniem.

Wniosek można wysłać online albo za pośrednictwem poczty.

Jak poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, według stanu na 30 sierpnia, złożono 1 mln 928 tys. 853 wnioski o świadczenie wychowawcze.

Obecnie świadczenie trafia do ponad 2,6 mln rodzin.

Najwięcej wniosków złożono w woj. mazowieckim - 297 tys. 160, śląskim - 204 tys. 419, wielkopolskim - 198 tys. 721 i małopolskim - 194 tys. 812. Najmniej wniosków jest w woj. podlaskim - 55 tys. 184, lubuskim - 47 tys. 325 i opolskim - 37 tys. 39.

MRPiPS przypomina, że jeśli wniosek zostanie złożony później niż w październiku, świadczenie będzie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące.

Wniosek o świadczenie 500 plus należy składać każdego roku, prawo do wsparcia z programu ustalane jest na rok - od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Jedynie pierwszy, trwający jeszcze okres jest dłuższy - rozpoczął się wcześniej, 1 kwietnia 2016 r., kiedy program "Rodzina 500 plus" oficjalnie wystartował. Wydłużono go, by nie trzeba było składać wniosków dwukrotnie w ciągu tego samego roku.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!