Partnerzy portalu

Na Lubelszczyźnie planowane jest utworzenie izolatorium dla osób z koronawirusem

  • PAP
  • 21 października 2021 - 17:51
Trwają uzgodnienia dotyczące utworzenia w woj. lubelskim izolatorium dla zakażonych koronawirusem; obecnie w regionie nie ma takich placówek – poinformowała rzecznik wojewody.

W czwartek rzecznik prasowa wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka poinformowała PAP, że są plany utworzenia w regionie izolatorium dla pacjentów zakażonych koronawirusem. "Trwają uzgodnienia w tym zakresie" - powiadomiła Strzępka. Dodała, że obecnie w woj. lubelskim takie placówki nie funkcjonują.

Rzecznik wojewody poinformowała, że w czwartek w szpitalach woj. lubelskiego znajdowało się 936 łóżek dla pacjentów z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, którzy wymagają leczenia. Spośród nich zajętych było 809 łóżek. "Na 88 łóżek respiratorowych zajętych jest 50" - podała Strzępka.

W związku ze wzrostem liczby zachorowań całkowity zakaz odwiedzin u hospitalizowanych pacjentów wprowadziły SPSK1 i SPSK4 w Lublinie. W szczególnych sytuacjach wizyty mogą się odbywać za zgodą lekarzy kierujących oddziałami i z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Lublin prezydent Krzysztof Żuk powiedział, że w przeciwdziałaniu czwartej fali pandemii miasto wspiera wojewodę i ministra zdrowia. "Jesteśmy w centrum tego zagrożenia i to trzeba sobie uświadomić" - powiedział Żuk.

Zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych Monika Lipińska poinformowała, że z powodu rosnącej liczby zachorowań reżim sanitarny przywróciły domy pomocy społecznej i placówki opiekuńczo-wychowawcze prowadzone przez miasto. "Mamy zaszczepionych 54 proc. mieszkańców Lublina. Aktywnie włączamy się w działania ogólnokrajowe, mamy informatory, organizujemy wspólne działania z uczelniami wyższymi tak, by zachęcać osoby do zaszczepienia się" - powiedziała Lipińska.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 5592 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie (1221). Z powodu COVID-19 zmarło w Polsce 14 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 32 osoby.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!