Partnerzy portalu

Na początku kwietniu szpital tymczasowy w Szczytnie ma być rozbudowany o 30 łóżek

  • PAP
  • 29 marca 2021 - 19:59
Na początku kwietnia szpital tymczasowy w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie) ma być rozbudowany o 30 łóżek dla pacjentów z COVID. Obecnie w szpitalu przebywa 55 chorych, a wolnych łóżek jest 15 - powiedział PAP w poniedziałek dr Dominik Górski ze szczytnowskiego szpitala.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Spośród 55 pacjentów sześciu jest spoza Warmii i Mazur. Są to chorzy, którzy zostali dowiezieni do nas z północnego Mazowsza: z Chorzel, Przasnysza i Ostrołęki. Zostali dowiezieni karetkami ze swych domów. Przyjmujemy pacjentów spoza województwa warmińsko-mazurskiego, nie wzbraniamy się przed tym" - powiedział dr Dominik Górski.

Wskazał, że szpital tymczasowy w Szczytnie ma punkt przyjęć, gdzie można dokonać wstępnej diagnostyki i - jak dodał - nie muszą tego robić medycy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!