Partnerzy portalu

Nad Tatrami zaświeciło słońce; na Kasprowym Wierchu 182cm śniegu

  • PAP
  • 6 lutego 2023 - 08:39
Po kilkudniowej śnieżycy, w poniedziałek nad Tatami zaświeciło słońce. Z Zakopanego można obserwować mocno ośnieżone góry. Na Kasprowym Wierchu leży już 182 cm śniegu. Szalki turystyczne pozostają zamknięte z uwagi na wyskoki, czwarty stopień zagrożenia lawinowego.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W poniedziałek temperatura w Tatrach wyraźnie spadła. Na szczytach jest ok. 15 stopni mrozu, a w Zakopanem -11 st. C. Takie warunki, według Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, spowolnią poprawę warunków turystycznych, a w konsekwencji utrzyma się wysokie zagrożenie lawinowe.

"Sytuacja lawinowa jest nadzwyczaj trudna. Po okresie intensywnych opadów śniegu połączonych z bardzo silnym wiatrem prognozowany jest okres znacznego ochłodzenia. Taka sytuacja spowolni osiadanie i stabilizację pokrywy śniegowej" - brzmi komunikat lawinowy przygotowany przez ratowników TOPR.

Turyści mogą obecnie spacerować jedynie Drogą pod Reglami. Popularna ścieżka przebiega od rejonu Wielkiej Krokwi w kierunku wejścia do Doliny Strążyskiej i dalej w kierunku Doliny Kościeliskiej. Poza tym szlakiem oznaczonym kolorem czarnym, wszystkie szlaki w Tatrach są zamknięte dla ruchu turystycznego oraz narciarskiego.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!