Narodowy Spis Powszechny 2021. Wykształcenie ma znaczenie, ale nie wszędzie takie samo

Główny Urząd Statystyczny opublikował wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań (fot.fotofolia)
Różnice między regionami widać nie tylko w gospodarce, ale także w poziomie wykształcenia mieszkańców. W mazowieckim jest aż 13 procent więcej osób z wykształceniem wyższym niż w lubuskim, opolskim czy warmińsko-mazurskim.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
- W 2021 r. dominującym poziomem wykształcenia ludności zamieszkałej zarówno w miastach, jak i na wsi było wykształcenie średnie.
- Najbardziej dynamiczny wzrost (ponad 30 proc.) został odnotowany w odniesieniu do osób o wykształceniu wyższym.
- Wstępne wyniki NSP 2021 wskazują wyraźne zróżnicowanie poziomu wykształcenia ludności w zależności od tego czy dotyczą mieszkańców wsi czy miast oraz poszczególnych regionów.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE4
-
Student
2022-05-31 19:42:30
Do ff: tak kłania się czytanie ze zrozumieniem. Pytam jakim cudem nie zdaje te 20 % . Skoro wystarczy napisać na 30%. . Jakim cudem zostali absolwentami szkoły średniej? Zanim komuś coś zarzucisz zacznij od siebie wymagać.
-
ff
2022-05-31 19:33:20
Do nicka Student: to jest właśnie pięta achillesowa dzisiejszej młodzieży, ale nie tylko, czego to forum jest świadectwem: czytanie ze zrozumieniem. Tylko absolwenci szkoły średniej mogą zdawać maturę. 20% najsłabszych nie zdaje, a reszta tak.
-
Student
2022-05-31 14:15:42
Do ff: to jakim cudem ukończyli szkołę średnią?