Partnerzy portalu

Niedzielski: najważniejszym zagadnieniem jest monitorowanie i śledzenie sytuacji w szpitalach

  • PAP
  • 4 listopada 2021 - 12:28
W tej chwili najważniejszym zagadnieniem z naszego punktu widzenia jest monitorowanie i śledzenie sytuacji w szpitalach - powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Mamy w tej chwili ponad 8,5 tys. hospitalizacji - dodał.

Podczas konferencji prasowej minister zapowiedział, że MZ podejmuje decyzje o otwieraniu kolejnych szpitali tymczasowych i poszerzaniu bazy łóżkowej.

Dodał, że w piątek odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym będą miały miejsce dyskusje o następnych podejmowanych krokach.

"Ale w tej chwili najważniejszym zagadnieniem z naszego punktu widzenia jest monitorowanie i śledzenie sytuacji w szpitalach. Mamy w tej chwili ponad 8,5 tys. hospitalizacji. Myślę, że warto przypomnieć, że rok temu było tych hospitalizacji ponad 18,5 tys., co pokazuje różnicę jakościową, jaką czynią szczepienia, jeżeli chodzi o przebieg pandemii w porównaniu z falami poprzednimi".

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!