Partner portalu

NIK o realizacji programu „500 +”. Gminy sobie poradziły, problem mają marszałkowie i wojewodowie

Gminy sprawie i trzymając się założonych kosztów realizowały obsługę programu "Rodzina 500+", a pracownicy ośrodków pomocy społecznej właściwe weryfikowali wykorzystanie otrzymanej pomocy - stwierdziła w swym raporcie Najwyższa Izba Kontroli. Znacznie surowiej oceniła natomiast działania urzędów marszałkowskich i wojewódzkich.
 • Koszty obsługi programu nie przekroczyły wielkości zaplanowanych w ustawie. Największą część tych kosztów stanowiły wynagrodzenia osób zatrudnionych do realizacji programu.
 • Problemem natomiast była obsługa wniosków o przyznanie świadczenia, jeżeli osoba składająca wniosek lub wskazany w nim członek rodziny przebywał poza granicami Polski w państwach, w którym przyznawane są podobne świadczenia społeczne.
 • Na koniec września 2018 r. w skali kraju pozostało nierozpatrzonych 57 proc. wniosków od Polaków mieszkających za granicą, bądź członków ich rodzin z Polski.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE4

 • Iwo 2019-07-31 21:29:28
  Zwykle rozdawnictwo....niech będzie kwota wolna od podatku jak u posłów...I wtedy nie trzeba 500+..zyskają wszyscy rodzice którzy pracują, a nie tak jak teraz...również nieroby...czyli dwóch rodzicow nie pracuje i dostaje np. 2tys...matka rozumię zajmuje się dziećmi, ale ojciec niech ruszy 4 litery ...do pracy...bo skoro ma 4 dzieci to i pracować chyba może ???? A nie żerują na pieniądzach swoich dzieci...  rozwiń
 • Dawid 2019-07-30 17:59:01
  Pomyslcie ile dróg za to można zbudować. Niestety, takie są skutki namiestniczych niepolskich rządów. Dzieci ukraińskie dostają polskie pieniądze a my mamy drogowe dziury jak na Ukrainie.
 • Iga 2019-07-30 14:55:14
  Zostaje z naszych podatków....każdy pracujący musi oddać rocznie 2,5 tyś. aby dzieci mogły dostać....A ich rodzice często na tym żerują a sami nie pracują...wolałabym aby ta kasa szła na służbę zdrowia wtedy wszyscy coś z tego będą mieli...

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!