Partnerzy portalu

Nowa Lewica wybierała władze wojewódzkie; nowymi współprzewodniczącymi m.in. Trela, Wieczorek i Szejna

  • PAP
  • 7 listopada 2021 - 19:25
W weekend Nowa Lewica wybierała współprzewodniczących w kolejnych województwach m.in. łódzkim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim i zachodniopomorskim. Nowymi współprzewodniczącymi partii zostali m.in. Tomasz Trela, Dariusz Wieczorek i Andrzej Szejna.

Za nami półmetek wojewódzkich kongresów partii. W ten weekend delegaci i delegatki wybrali władze wojewódzkiej Nowej Lewicy w kolejnych województwach. Za trzy tygodnie kończymy kongresy wojewódzkie i jako Nowa Lewica - formacja polityczna, która połączyła się na bazie dawnego SLD i Wiosny Roberta Biedronia rusza z ofensywą programową - powiedział PAP rzecznik Nowej Lewicy Artur Jaskulski.

Kolejnymi nowymi współprzewodniczącymi zostali wybrani w sobotę i niedzielę: w woj. łódzkim Tomasz Trela z frakcji SLD i Anita Sowińska z frakcji Wiosna, w woj. warmińsko-mazurskim Władysław Mańkut z frakcji SLD i Monika Falej z frakcji Wiosna, w woj. lubelskim Jacek Czerniak z frakcji SLD i Sylwia Buźniak z frakcji Wiosna, w woj. kujawsko-pomorskim Piotr Hemmerling z frakcji SLD i Jacek Warczygłowa z frakcji Wiosna, w woj. świętokrzyskim Andrzej Szejna z frakcji SLD i Grzegorz Żmuda z frakcji Wiosna oraz w woj. zachodniopomorskim Dariusz Wieczorek z frakcji SLD i Katarzyna Kotula z frakcji Wiosna.

Współprzewodniczącym Nowej Lewicy w województwie lubuskim został wybrany poseł Bogusław Wontor. Drugie stanowisko współprzewodniczącego nie zostało obsadzone, gdyż na kongresie w Zielonej Górze byli tylko delegaci frakcji SLD, zabrakło delegatów Wiosny - poinformowały lokalne media.

Wybory współprzewodniczących wojewódzkich Nowej Lewicy - po jednym z frakcji SLD i Wiosny - rozpoczęły się 23 października br. od Dolnego Śląska. W tym regionie współprzewodniczącymi Nowej Lewicy zostali poseł Krzysztof Śmiszek oraz Arkadiusz Sikora (SLD).

Kolejne kongresy wojewódzkie odbędą się w Opolskiem (10 listopada), na Śląsku (20 listopada), w Mazowieckiem, Podlaskiem i Pomorskiem (27 listopada), Wielkopolskiem (28 listopada), a jako ostatnie nowe i wspólne władze wybierze Małopolska i Podkarpacie (4 grudnia).

9 października br. dokonano wyborów współprzewodniczących Nowej Lewicy, którymi zostali Włodzimierz Czarzasty (z frakcji SLD) i Robert Biedroń (z Wiosny). Wybrano wtedy także sekretarza generalnego i 14 wiceprzewodniczących Nowej Lewicy.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!