Partnerzy portalu

Nowa szkoła, basen i remonty ulic. Tak kandydat Zjednoczonej Prawicy przekonuje mieszkańców Lublina

Budowa nowej szkoły, basenu, remonty kilku ulic i więcej terenów zielonych – to elementy programu kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Lublina Sylwestra Tułajewa, które zaprezentował 9 września na konferencji prasowej.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

- To moje kolejne zobowiązania dla dzielnic, jeżeli zostanę prezydentem Lublina to zrealizuję je w pierwszej kolejności - zadeklarował Tułajew.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy zapowiedział budowę nowej szkoły w dzielnicy Ponikwoda, rozbudowę szkoły w dzielnicy Felin oraz powstanie basenu w dzielnicy Tatary. Chce także m.in. przeprowadzić remonty ulic: Kalinowszczyzna, Okrzei, Dożynkowej i Montażowej, założyć nowy park w dzielnicy Felin, urządzić place zabaw przy ulicach Bluszczowej i Węglarza oraz zwiększyć nasadzenia drzew w mieście.

Tułajew powiedział, że planowane przez niego inwestycje, to odpowiedź na zgłaszane od dawna postulaty mieszkańców, które nie zostały dotychczas zrealizowane przez obecne władze samorządowe. Powtórzył, że w razie zwycięstwa w wyborach na prezydenta miasta, zwiększy fundusz pozostający do dyspozycji rad dzielnicowych z obecnych 129 tys. zł do 500 tys. zł rocznie, na najpilniejsze, niewielkie potrzeby inwestycyjne.

- Chcę, jako prezydent, zmienić nastawienie ratusza do mieszkańców miasta. Chcę Lublina dla wszystkich, także zwykłych mieszkańców, nie tylko elit czy deweloperów - podkreślił Tułajew.

Zapowiedziane inwestycje mają być wykonane w najbliższej kadencji. Zapytany o ich koszty, Tułajew odparł, że "to są koszty, które musi uwzględnić budżet miasta". "Budżet miasta to jest ponad 2 miliardy złotych i te pieniądze mają służyć wszystkim mieszkańcom (...) Te inwestycje są bardzo pilne, one były spychane z roku na rok, ja deklaruję, że jeżeli zostanę prezydentem, to tak przygotuję budżet, by je uwzględniał - powiedział Tułajew.

Jeden z dziennikarzy zauważył, że remont ulicy Kalinowszczyzna, który Tułajew zapowiedział, jest przygotowany przez obecne władze samorządowe i właśnie został ogłoszony przetarg na jego wykonanie.

Tułajew powiedział, że działania obecnych władz miasta są "pozorowane" i podejmowane przed wyborami. "Jestem gwarantem tego, że te inwestycje będą realizowane" - zadeklarował. 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!