Partner portalu

Obchody Sierpnia'80: KOD zmienił zdanie. Jest nowy wniosek w urzędzie miasta

Pomorski KOD wycofał wniosek dotyczący organizacji obchodów 37. rocznicy Sierpnia '80 na pl. Solidarności w Gdańsku. Złożył nowy wniosek, w którym wskazał jako miejsce uroczystości najbliższe sąsiedztwo placu - okolice Sali BHP.

O wycofaniu przez KOD dotychczasowego wniosku i złożeniu nowego, poinformowała wieczorem rzecznik prasowa prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek. Potwierdził to też pomorski lider KOD Radomir Szumełda.

KOD chciał zorganizować 31 sierpnia na gdańskim placu Solidarności obchody 37. rocznicy Sierpnia '80; uzyskał na to zgodę władz Gdańska. Kulminacją tych obchodów miał być wieczorny wiec z udziałem m.in. Lecha Wałęsy. Tradycyjnie 31 sierpnia wieczorem na placu składają też kwiaty wracający z popołudniowej mszy św. w kościele św. Brygidy uczestnicy uroczystości rocznicowych organizowanych przez "S".

W piśmie, udostępnionym w środę mediom, prezydium komisji zakładowej NSZZ "S" Stoczni Gdańskiej, zwróciło się do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha o "rozpatrzenie działań prawnych zabezpieczających uroczystości rocznicowe organizowane przez NSZZ Solidarność".

W środę wieczorem wojewoda wydał "S" zgodę na organizowanie 31 sierpnia w godz. 12.00-19.30 na Placu Solidarności zgromadzeń cyklicznych w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Zgoda ta obowiązuje przez trzy lata poczynając od tegorocznej rocznicy. Możliwość wydania takiej zgody dała wojewodzie, obowiązująca od kwietnia br. nowelizacja Prawa o zgromadzeniach. Nowelizacja zakłada, że w przypadku zgody na zgromadzenie cykliczne, nie ma możliwości organizacji konkurencyjnego zgromadzenia w tym samym miejscu i czasie.

 

KOMENTARZE4

  • Prof. Glass 2017-08-25 10:00:06
    Jedni na drugich mają haki! Nie ma totalitarnego PiS-u jak i nie ma totalnej opozycji! To pic na wodę fotomontaż! Obie grupy harcują na przedpolu, by odwrócić uwagę ludzików od panoszącej się ,lichwy, śmiertelnych kontraktów Narodowego Funduszu Zmarłych i bieda emerytur z Zakładu Utylizacji Społeczn...ej! Zlikwidujmy Dekrety Bermana! Zdejmijmy z gojów te niewidzialne kajdany "ciężkiego i drogiego życia " w POLIN  rozwiń
  • ANNA 2017-08-25 09:35:14
    Do pytanie: jakby PiS był totalitarny, to byś nie mógł wypisywać tutatj tych głupot, o których sam wiesz, że nie PiS tam będzie, A NSZZ Solidarność, trollu.
  • pytanie 2017-08-25 08:13:48
    Jakim prawem TOTALITARNY PiS zawłaszcza wszystko

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!