Partnerzy portalu

Ochman: w listopadzie kolejne spotkanie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia

  • PAP
  • 5 listopada 2021 - 15:29
W listopadzie odbędzie się kolejne spotkanie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Będziemy rozmawiali m.in. o ustawie o jakości – powiedziała w piątek przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie odbyło się w piątek posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia.

Przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman powiedziała, że "to były dwa bardzo trudne dni". "Dla nas wartością absolutnie nadrzędną jest to, że nadal rozmawiamy o wynagrodzeniach" - wskazał

Wyraziła zadowolenie i wdzięczności z deklaracji rządu, że również pracownicy działalności podstawowej, czyli tzw. niemedyczni, zatrudnieni na oddziałach covidowych, czyli salowe, opiekunki, sanitariusze, otrzymają dodatki covidowe.

Przyznała, że ta sprawa budziła wiele wątpliwości i żalu wśród tych pracowników, którzy zostali pominięci.

"Wszyscy mamy poczucie odpowiedzialności również za to, żeby nie zachwiać pewnej równowagi i żeby rzeczywiście wzrost tych wynagrodzeń nie odbywał się kosztem pogorszenia dostępności do świadczeń. To jest najtrudniejsze dla strony pracowników, którzy chcą być odpowiedzialni za swoje stawiska pracy" - wskazała.

Powiedział, że rozmowy były także trudne dla strony pracodawców. "Myślę, że gwarancja, że będą środki finansowe na wzrost wynagrodzeń jest gwarancją tego, że szpitale nie będą się dalej zadłużały, przynajmniej z tego powodu. Będziemy tego pilnować" - oświadczyła Ochman.

"Determinacji do tego, żeby ta ustawa weszła w życie z dniem 1 lipca, nie zabraknie nam" - oświadczyła Ochman.

Zapowiedziała, że jeszcze w listopadzie odbędzie się kolejne spotkanie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia.

"Będziemy rozmawiali o innych sprawach istotnych dla pracowników i pracodawców, m.in o ustawie o jakości" - poinformowała przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!