Partnerzy portalu

Od 1 stycznia potwierdzono 57 przypadków prób samobójczych dzieci. Ich wiek szokuje

  • PAP
  • 8 lutego 2023 - 20:19
Epidemia zaburzeń psychicznych występuje w całym społeczeństwie polskim, około 25 proc, dorosłych ma dolegliwości psychiczne. To przenosi się na dzieci. Mamy potwierdzonych 57 przypadków prób samobójczych dzieci, od 1 stycznia do dzisiaj - poinformował Rzecznik Praw Dziecka.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Epidemia zaburzeń psychicznych występuje w całym społeczeństwie polskim (...) - to około 1/4 społeczeństwa. 25 procent z nas gdzieś w rodzinach ma dolegliwości. W sposób oczywisty przenosi się to na dzieci" - powiedział Pawlak w środę w Polsat News.

Zauważył, że ubiegły rok był pod tym względem jednym z najtragiczniejszych. "Dwa tysiące prób samobójczych dzieci kilkunastoletnich, z czego 146, niestety, skutecznych" - powiedział.

"Ostatnich sześć tygodni, początek tego roku, jest tragedią w tej tragedii. W pierwszej połowie ubiegłego roku mieliśmy około 60-70 tego typu przypadków. Obecnie tyle przypadków mam w dziecięcym telefonie zaufania RPD od 1 stycznia do dzisiaj. Mamy potwierdzonych 57 przypadków prób samobójczych" - podkreślił.

Pawlak poinformował, że próby samobójcze dotyczą dzieci w wieku 11-13 lat. Jego zdaniem zawodzą opiekunowie i rodzice, a na zły stan psychiczny dzieci nakładają się również pandemia, niedawna izolacja, brak relacji rówieśniczych.

Przypomniał, że pomocą służy eksperci telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Jego numer to: 800 12 12 12. Można też napisać do ekspertów na czacie, który znajduje się na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

KOMENTARZE1

  • szkodadzieci 2023-02-11 23:09:36
    To trzeba więcej tego: róbta co chceta. I więcej technologii i więcej botoksu. Więcej zgnilizny, kurzoicichodajków, więcej rozwodów, więcej porno gdy się kliknie TAK (mam 18 lat), więcej religii mniej wiary, itd...

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!