Partnerzy portalu

Olsztyn: Święto Niepodległości z wojskowym piknikiem, biegiem i regatami

  • PAP
  • 11 listopada 2021 - 14:21
Oficjalne obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości odbywają się w Olsztynie na Placu Solidarności, uczestniczą w nich wojewoda, marszałek, prezydent Olsztyna oraz parlamentarzyści. W mieście święto niepodległości uczczono także biegiem oraz regatami żeglarskimi.

Oficjalne uroczystości niepodległościowe rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny, która została odprawiona w olsztyńskiej katedrze. Uczestniczący w niej oficjele w asyście kompanii honorowych wojska, policji i Krajowej Administracji Skarbowej przeszli na Plac Solidarności, gdzie odbywał się wojskowy piknik. Można było na nim było zobaczyć wojskowe pojazdy, czy sprawdzić, jak się namierza cel na broni maszynowej. Żołnierze częstowali grochówką.

Oficjalne uroczystości na placu rozpoczęto od odegrania hymnu i wciągnięcia flagi na maszt, następnie oczytano list szefa MON Mariusza Błaszczaka, w którym ten prosił, by "pamiętać dziś o tych, którzy bronią polskiej granicy walcząc w wojnie hybrydowej".

"Formuła konfliktów zmienia się ale polski żołnierz jest taki sam" - napisał Błaszczak.

Po przemówieniach oficjalne delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny.

Z okazji święta niepodległości w czwartek w Olsztynie odbył się okolicznościowy bieg przełajowy oraz regaty żeglarskie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!