Partnerzy portalu

Olsztyn: W Olsztynie ponad 40 zdarzeń związanych z silnym wiatrem, w powiecie drugie tyle

  • PAP
  • Opublikowano: 21 października 2021 - 16:45
W związku z nawałnicą, jaka przeszła nad Olsztynem straż pożarna w samym mieście odnotowała ponad 40 zdarzeń, m.in. zerwanie fragmentu dachu z hali targowej "Zatorzanka". W powiecie olsztyńskim odnotowano drugie tyle zdarzeń, m.in. auto uderzyło w drzewo, które spadło na ulicę tuż przed jego maską.

Silna nawałnica, która tuż przed godz. 15 przeszła nad Olsztynem, spowodowała wiele szkód materialnych. Straż pożarna poinformowała, że w mieście odnotowano już ponad 40 różnych zdarzeń, a zawiadomienia o kolejnych napływają.

Wśród najpoważniejszych skutków nawałnicy jest zerwanie fragmentu dachu z hali targowej "Zatorzanka". W czasie, gdy wiatr zrywał dach, w hali byli ludzie, ale wszyscy sami szybko wyszli na zewnątrz.

Z dachu domu pomocy społecznej na Dajtkach wiatr zerwał fragment poszycia dachowego i rzucił na pobliską linię energetyczną. Nie było potrzeby ewakuacji osób przebywających w budynku.

Wiele strat wichura wyrządziła w Parku Kusocińskiego w Olsztynie i przylegającej do niego ul. Kościńskiego - drzewa przewróciły się tam na sześć samochodów i uszkodziły je. Kilka drzew spadło też na tym osiedlu na garaże.

Przy ul. Cementowej zerwany kawałek dachu upadł na dwa samochody i je uszkodził.

W powiecie olsztyńskim strażacy także odnotowali ok. 40 zdarzeń związanych ze skutkami wichury. Wśród najpoważniejszych zdarzeń strażacy wymieniają wieś Biesowo, w okolicach której drzewo upadło tuż przed maską jadącego szosą auta. Samochód uderzył w powalone drzewo ale kierowca nie odniósł obrażeń.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!