Partnerzy portalu

Olsztyn: Zmiana organizacji ruchu i więcej autobusów przy cmentarzach

  • PAP
  • 29 października 2021 - 10:35
W okresie Wszystkich Świętych w pobliżu olsztyńskich cmentarzy zostanie zmieniona organizacja ruchu. Najwygodniej będzie dojechać autobusem, bo w tych dniach zwiększy się częstotliwość kursów i zostaną uruchomione nowe linie - podały służby miejskie.

Zmiany w organizacji ruchu będą dotyczyć okolic obu największych olsztyńskich nekropolii, tj. w Dywitach i przy ul. Poprzecznej. "Do kierowców apelujemy o ostrożność, stosowanie się do znaków drogowych oraz wykonywanie poleceń policjantów kierujących ruchem" - przekazał olsztyński urząd miejski.

Prowadząca do cmentarza w Dywitach ul. Wadąska w nocy z soboty na niedzielę stanie się jednokierunkowa (od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego do wysokości parkingu przy cmentarzu). Własnym autem będzie można dojechać w pobliże cmentarza tylko od strony al. Wojska Polskiego.

Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin. A do głównej bramy cmentarza od tej strony będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej, taxi i rowerem. Na całej ul. Wadąskiej w ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie miejskie autobusy, taksówki i rowery.

Od niedzieli do wtorku do cmentarza przy ul. Poprzecznej będzie można dojechać ul. Zientary-Malewskiej i od ul. Borowej. Ulica Poprzeczna od wyjazdu z parkingu sklepu Biedronka do skrzyżowania z ul. Jagiellońską będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do Jagiellońskiej).Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające w tej okolicy, taksówki i służby miejskie. Ul. Erdmanowej - jak co roku - będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej, od ul. Borowej.

"Najsprawniej i najwygodniej będzie dojechać do cmentarzy autobusem" - przekazał olsztyński ratusz.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie poinformował, że w tym okresie "wzmocniona zostanie obsługa komunikacyjna dojazdów do olsztyńskich cmentarzy" w Dywitach i przy ul. Poprzecznej", czyli będzie zwiększona liczba kursów autobusów. Zostaną też uruchomione nowe linie na trasach do obu cmentarzy.

Szczegółowy rozkład jazdy w okresie Wszystkich Świętych jest dostępny na stronie: www.zdzit.olsztyn.eu/pl.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!