Partnerzy portalu

Opole Lubelskie: Bieg i manifestacja patriotyczna na 11 listopada

  • PAP
  • 9 listopada 2021 - 15:54
Z okazji miejskich obchodów Święta Niepodległości w Opolu Lubelskim na 11 listopada zaplanowano manifestację patriotyczną, salwę honorową i bieg.

Uroczystości w Opolu Lubelskim rozpoczną się o godz. 9 rejestracją zawodników biegu "Opolska Mila Niepodległości". Uczestnicy w białych i czerwonych koszulkach pobiegną z Ronda Lubelskiego Lipca 1980r. ulicą Józefowską przez Stary i Nowy Rynek, do mety na ulicy Kolejowej.

Na godz. 9.30 zaplanowano odsłonięcie pamiątkowej tablicy i poświęcenie Ronda Lubelskiego Lipca 1980 roku. "Już rok temu Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy dla ronda. Do tej pory ze względu na pandemię nie odbyły się żadne z tym związane uroczystości. Dopiero teraz jest taka możliwość" - przekazał PAP inspektor do spraw informacji gminy Opole Lubelskie Krzysztof Reczek.

O godz. 10.30 rozpocznie się manifestacja patriotyczna, która przejdzie ulicą Kolejową pod pomnik Matki Boskiej Królowej Polski. W trakcie manifestacji hymn narodowy zagra Młodzieżowa Orkiestra Dęta Opolskiego Centrum Kultury, zaplanowane jest wystąpienie burmistrza miasta i starosty opolskiego oraz salwa honorowa w wykonaniu Stowarzyszenia Nasza Historia.

"Tradycyjnie marsz ulicami miasta połączony jest ze złożeniem kwiatów w miejscach pamięci narodowej przy ulicy Puławskiej i Lubelskiej. Jest to patriotyczna manifestacja, w której wezmą udział przedstawiciele władz miasta, poczty sztandarowe i wszyscy chętni mieszkańcy" - dodał Reczek.

W południe w kościele parafialnym w Opolu Lubelskim odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny. Uroczystości zakończą się w kinie Opolanka, gdzie wystąpią chór Cantata, uczestnicy festiwalu piosenki patriotycznej i młodzież.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!