Partnerzy portalu

Opole: Nowy wicewojewoda z rekomendacji OdNowy RP

Dotychczasowy zastępca burmistrza Brzegu Tomasz Witkowski objął w środę stanowisko wicewojewody opolskiego. Jak powiedział wiceminister obrony narodowej i lider stowarzyszenia OdNowa RP Marcin Ociepa, to pierwszy wicewojewoda z rekomendacji stowarzyszenia.

Tomasz Witkowski od 2015 roku pracował w samorządzie brzeskim na stanowisku zastępcy burmistrza miasta. Był związany z Porozumieniem Jarosława Gowina. Stanowisko wicewojewody otrzymał z rekomendacji stowarzyszenia OdNowa RP, którego liderem jest Ociepa - opolski poseł i wiceminister obrony narodowej.

Ociepa powiedział PAP, że Witkowski jest pierwszym, ale nie ostatnim przedstawicielem rządu w terenie, który będzie pełnił tę funkcję w ramach porozumienia koalicyjnego zawartego między "OdNową" i PiS.

"Tomasz Witkowski to niezwykle kompetentny i doświadczony samorządowiec. To jest wielkie docenienie jego pracy i jasny sygnał ze strony naszego rządu, że jesteśmy otwarci na współpracę z samorządami. (...) Witkowski wprowadza pierwiastek samorządu terytorialnego do urzędu wojewódzkiego" - powiedział Ociepa.

Na początku września politycy związani w przeszłości z Porozumieniem Jarosława Gowina - oprócz Marcina Ociepy, również posłowie: Anna Dąbrowska-Banaszek, Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek, Andrzej Gut-Mostowy oraz senator Tadeusz Kopeć powołali stowarzyszenie OdNowa RP. Pod koniec października szef PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że zawarta została umowa polityczna między PiS a stowarzyszeniem OdNowa o współpracy we wspólnym klubie. Ugrupowania mają m.in. wspólnie startować w wyborach.

KOMENTARZE10

  • Salka 2021-12-06 15:04:26
    To bardzo życzliwy człowiek, bardzo się angażował w pomoc mieszańcom Brzegu, tam wcześniej był burmistrzem i faktycznie wiele zdziałał dla tego miasta.
  • Paula111 2021-11-16 21:13:09
    spoko, ze został wybrany na takie odpowiedzialne stanowisko. Ma facet doswiadczenie, wystarczy spojrzec na jego sukcesy, ile zrobil dla lokalnej spolecznosci jako burmistrza Brzegu. Rodziny z dziecmi otrzymały od niego bardzo wielka pomoc- dzieci dostawaly sie do złobkow bez problemow, wyremontował ...boiska szkolne, mozna by wiele wymieniac jaki z niego jest wspanialy człowiek.  rozwiń
  • bridge_23 2021-11-14 20:14:51
    Szczerze gratuluję, to duży sukces, ale z drugiej srony w pełni Pan na to zasłużyl. Brzeg smutny po Pana odejściu, ale taka jest kolej rzeczy. Trzeba się piąć do góry.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!