Partnerzy portalu

Opole: Ograniczenia w dostępie do urzędu marszałkowskiego

Od poniedziałku (19 października) opolski urząd marszałkowski wprowadza ograniczenia w kontaktach z osobami z zewnątrz. Zakażenia koronawirusem potwierdzono w opolskim urzędzie wojewódzkim, który dzieli budynek z samorządem wojewódzkim.

Jak poinformowało biuro prasowe opolskiego urzędu marszałkowskiego, w związku z sytuacją epidemiczną, od poniedziałku załatwianie spraw w urzędzie do odwołania możliwe jest jedynie w formie elektronicznej, telefonicznej oraz korespondencji tradycyjnej (przesyłki pocztowe). Ograniczenia dotyczą zarówno jednostek usytuowanych w gmachu opolskiego urzędu wojewódzkiego, jak i innych lokalizacjach.

Wprowadzony został całkowity zakaz poruszania się klientów zewnętrznych po obiektach urzędu. Kontakt bezpośredni z urzędnikami możliwy będzie jedynie w wyjątkowych sytuacjach, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym w wyznaczonych do tego miejscach. Do odwołania zawiesza się organizację zaplanowanych spotkań zewnętrznych oraz rezerwację sal na Ostrówku.

Czytaj też: Kraków: Urząd miasta zachęca do załatwiania spraw przez internet

Zakażenia odnotowano wśród pracowników opolskiego urzędu wojewódzkiego. Podczas konferencji prasowej wojewoda opolski Adrian Czubak potwierdził fakt zakażenia koronawirusem wśród pracowników urzędu, jednak odmówił podania jakichkolwiek bliższych informacji na ich temat. Zapewnił, że zakażeni nie mieli kontaktu z klientami urzędu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!