Partner portalu

Opole: Wojewoda apeluje do lekarzy o udział w dodatkowych dyżurach

  • PAP
  • 25 marca 2021 - 15:15
Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zaapelował do lekarzy, aby zgłaszali się na dodatkowe dyżury do szpitala tymczasowego w Opolu i do szpitala covidowego w Kędzierzynie-Koźlu w celu wsparcia kadry tych placówek w obliczu rosnącej liczby zakażeń.

Prośbę do lekarzy wojewoda opolski tłumaczy koniecznością przygotowania się do kulminacji trzeciej fali epidemii w regionie i w kraju. Szczególną uwagę Kłosowski zwraca na konieczność zapewnienia odpowiedniej liczby kadry w szpitalu tymczasowym w Opolu i w Kędzierzynie-Koźlu

W szpitalu tymczasowym w Opolu można leczyć 150 chorych na COVID-19, ale z braku odpowiedniej liczby kadry lekarskiej i średniego personelu medycznego ponad połowa łóżek jest pusta. Szczególnie potrzebni są anestezjolodzy, przeszkoleni w obsłudze nowoczesnego sprzętu na stanowiskach intensywnej terapii.

Według czwartkowego komunikatu Ministerstwa Zdrowia w woj. opolskim zanotowano 642 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 14 zgonów chorych na COVID-19.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!