Partner portalu

Opole znowu do zmniejszenia? To realizacja przedwyborczych obietnic wójta gminy Dobrzeń Wielki

W graniczącej z Opolem gminie Dobrzeń Wielki rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic. Władze Dobrzenia Wielkiego chcą sprawdzić, ile osób popiera ideę powrotu sołectw przyłączonych do stolicy regionu w 2017 r.

Mieszkańcy gminy Dobrzeń Wielki do ósmego marca mogą odpowiedzieć na pytanie, czy są za powrotem do gminy byłych sołectw Borki, Brzezie, Czarnowąsy, Krzanowice i Świerkle, które decyzją rządu od 1 stycznia 2017 r. weszły w granice miasta Opole.

Jak powiedział wójt gminy Dobrzeń Wielki Piotr Szlapa, konsultacje są realizacją przedwyborczych zobowiązań, wśród których było podjęcie wszelkich starań o przywrócenie dawnych granic gminy.

"Zawsze można poprawić to, co ludzie postanowili. Dotrzymując obietnicy złożonej mieszkańcom, zawsze będę z tym wnioskiem występował" - powiedział Szlapa.

Według zapowiedzi władz gminy Dobrzeń Wielki po podliczeniu głosów, jeżeli pomysł uzyska odpowiednie poparcie, do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zostanie skierowany wniosek o przywrócenie granic gminy do stanu sprzed 1 stycznia 2017 r.

Opole zostało powiększone na mocy rozporządzenia Rady Ministrów o tereny kilkunastu sołectw z czterech sąsiadujących z miastem gmin. Największe protesty decyzja rządu wywołała w gminie Dobrzeń Wielki, która utraciła położoną na swoim terenie elektrownię wraz z sąsiadującymi z nią terenami inwestycyjnymi.

KOMENTARZE3

  • Juras 2019-02-22 21:32:02
    Patryk Jaki nie jest wieczny... Jego wpływy topnieją jak lodowce w Alpach
  • Juras 2019-02-22 21:28:41
    Do ba_Ska:
  • ba_Ska 2019-02-19 22:53:57
    Przemoc to nie jest droga do realizacji celów tego, który ma powiązania z Patrykiem i jego siłą w rządzie.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!