Partner portalu

Opolskie: Bus z prezentacją #NowaPiątka odwiedzi gminy

Wojewoda opolski Adrian Czubak rozpoczął prezentację rządowego program #NowaPiątka. Na początek spotkał się z mieszkańcami gminy Dąbrowa. Do 22 marca specjalny bus odwiedzi piętnaście miejscowości w regionie.

Jak powiedział na konferencji prasowej przed budynkiem opolskiego urzędu wojewódzkiego wojewoda Adrian Czubak, celem akcji jest dotarcie z propozycjami programowymi rządu do możliwie dużej liczby mieszkańców województwa. W tym celu przygotowano cykl otwartych spotkań, które odbędą się w wielu miejscowościach województwa.

Do gmin trafią specjalnie przeszkoleni pracownicy, wyposażeni w ulotki zawierające "mapy drogowe" pięciu programów, które zamierza wdrożyć w życie rząd Prawa i Sprawiedliwości, żeby podczas spotkań z mieszkańcami województwa odpowiadać na pytania dotyczące przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych, pomocy dla emerytów, rozszerzenia programu 500 plus o pierwsze dziecko, zwolnienia z podatku PIT pracujących do 26 roku życia oraz podniesienia kwoty wolnej od podatku.

Czytaj też: Premier zainaugurował akcję informacyjną "piątki PiS"

Wicewojewoda Violetta Porowska zaznaczyła, że rząd Prawa i Sprawiedliwości udowodnił, że wywiązuje się ze swoich obietnic, a na wszystkie elementy nowego programu są zabezpieczone odpowiednie środki w budżecie.

Objazd województwa rozpoczął się od spotkania na placu przed urzędem gminy w podopolskiej Dąbrowie. Jeszcze w poniedziałek przedstawiciele urzędu wojewódzkiego dojadą do gminy Komprachcice. Według przedstawionego harmonogramu, w ciągu pierwszego tygodnia akcji rządowy bus odwiedzi piętnaście miejscowości w regionie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!