Partnerzy portalu

Opolskie: Duże zainteresowanie e-skierowaniami

  • PAP
  • 5 lipca 2020 - 16:19
Coraz więcej lekarzy z województwa opolskiego korzysta z możliwości wystawiania e-skierowań. Jak informuje opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, od lutego 2019 do początku czerwca 2020 roku w regionie wystawiono już blisko 3,5 tysiąca skierowań w formie elektronicznej.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

E-skierowanie to kolejne, po e-recepcie, rozwiązanie stosowane w obsłudze klientów placówek ochrony zdrowia, dzięki której tradycyjne, papierowe dokumenty są zastępowane wersją elektroniczną.

Jak informuje Barbara Pawlos z NFZ w Opolu, do tej pory z tej możliwości korzysta już 67 gabinetów POZ i 21 poradni specjalistycznych w regionie. Zaletą e-skierowania jest możliwość uzyskania go w trakcie e-wizyty, a następnie zapisania się bez wychodzenia z domu. Wystarczy skontaktować się z poradnią telefonicznie i podać 4-cyfrowy kod oraz swój nr PESEL. W przypadku e-skierowania nie obowiązuje 14-dniowy termin na dostarczenie dokumentu do placówki, ponieważ skierowanie jest jej udostępnione w systemie informatycznym.

"Chcemy w jak największym stopniu zachęcić kolejne jednostki do korzystania z tej formy wystawiania różnego rodzaju skierowań. Jedną z zachęt jest możliwość otrzymania dodatkowego finansowania tych placówek POZ, których lekarze będą wystawiali e-skierowania na ambulatoryjne leczenie specjalistyczne (AOS) czy leczenie szpitalne. Dodatkowo premiowane będzie umówienie porady w AOS na podstawie wystawionego e-skierowania w ciągu 2 godzin od momentu jego wystawienia. W przypadku AOS - zmiany polegają na zwiększeniu poziomu finansowania określonych świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w sytuacji zwiększenia obsługi e-skierowań w miejsce dotychczas wystawianych skierowań w formie papierowej" - wyjaśnia Pawlos.

Według danych NFZ, największą liczbę e-skierowań wystawiono w województwie dolnośląskim (21,5 tys.), śląskim (16,4 tys.) i mazowieckim (12,7 tys.). Najmniejszym zainteresowaniem e-skierowania cieszą się w województwie kujawsko-pomorskim (317), zachodniopomorskim (746) i lubuskim (813).

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!