Partner portalu

Opolskie: Ponad trzy tysiące nauczycieli w regionie poddało się szczepieniom

  • PAP
  • 27 lutego 2021 - 11:02
W województwie opolskim na 20 tysięcy nauczycieli do tej pory szczepieniom przeciwko COVID-19 poddało się około trzy tysiące uprawnionych pracowników placówek oświatowych i wychowawczych - poinformował Michał Siek, opolski kurator oświaty.

Jak poinformował opolski kurator oświaty, w drugiej turze badań przesiewowych, w których dobrowolnie uczestniczyli pracownicy placówek oświatowych regionu, wzięło udział około 1300 osób. W tej grupie odsetek zakażonych koronawirusem wyniósł 2,7 proc. przebadanych.

W skali całego województwa do szczepionki przeciwko COVID-19 do tej pory przyjęło około trzech tysięcy osób z grupy upoważnionych pracowników oświaty, do której oprócz nauczycieli zalicza się także pracowników niepedagogicznych i instruktorów praktycznej nauki zawodu.

W minionym tygodniu ze względu na zakażenia personelu i podopiecznych w województwie na tryb zdalny nauczania przeszło siedem placówek (trzy szkoły podstawowe i cztery przedszkola), a w kolejnych 13 prowadzono nauczanie hybrydowe.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!