Partnerzy portalu

Opolskie: W regionie 13 kąpielisk zaakceptowanych przez sanepid

  • PAP
  • 26 czerwca 2021 - 10:03
Na terenie województwa opolskiego w 13 kąpieliskach woda nadaje się do kąpieli - poinformował Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Opolu.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W komunikacie opolskiego sanepidu wymieniono trzynaście kąpielisk na terenie całego regionu, w których woda została uznana za nadającą się do kąpieli. Wśród nich jest popularne także wśród turystów spoza regionu kąpielisko na Jeziorze Średnim w Turawie oraz kąpielisko na Jeziorze Nyskim w Skorochowie.

Najwięcej - pięć - kąpielisk z akceptacją sanepidu jest w Opolu i powiecie opolskim ziemskim. Na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego są dwa takie miejsca. Po jednym kąpielisku mają do swojej dyspozycji mieszkańcy powiatu prudnickiego, brzeskiego, głubczyckiego, krapkowickiego, nyskiego i kluczborskiego.

Większość kąpielisk działa już od kilku dni. Dla trzech z wymienionych przez sanepid kąpielisk sobota jest pierwszym dniem tegorocznego sezonu. Zgodnie z komunikatem, sezon na kąpielisku w Januszkowicach (pow. krapkowicki) rozpocznie się 1 lipca. Zakończenie sezonu na wszystkich kąpieliskach wymienionych w komunikacie nastąpi 31 sierpnia.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!