Partnerzy portalu

Oskarżyły dyrektora szkoły o molestowanie

  • PAP
  • 7 maja 2013 - 20:10
- Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie molestowania nauczycielek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie (Świętokrzyskie). Kobiety przez kilka lat miał molestować dyrektor placówki.

O tym, że w szkole miało dochodzić do molestowania, poinformowały organ nadzorujący, czyli Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, same pokrzywdzone. Urząd skierował sprawę do prokuratury dwa miesiące temu.

"Panie złożyły pewną skargę na zachowanie dyrektora i ta skarga została z pismem wiodącym przekazana prokuraturze" - powiedział we wtorek starosta włoszczowski Zbigniew Matyśkiewicz. Zapytany o ewentualne odwołanie dyrektora, odpowiedział, że pierwsze decyzje zapadną, gdy zostanie wszczęte postępowanie prokuratorskie przeciwko dyrektorowi bądź sprawa zostanie umorzona.

Jak poinformował we wtorek szef Prokuratury Rejonowej we Włoszczowie Zbigniew Cegieła, pokrzywdzone zostały przesłuchane. Z ich zeznań wynika, że dyrektor placówki miał nakłaniać nauczycielki do "innych czynności seksualnych".

"Przesłuchiwani są świadkowie w tej sprawie. Niewykluczone, że poszkodowanych może być więcej. Na tym etapie sprawy nic więcej powiedzieć nie można" - dodał Cegieła.

Jeśli informacje się potwierdzą, dyrektorowi placówki zostanie postawiony zarzut molestowania z wykorzystaniem zależności służbowej, za co grozi do 3 lat więzienia.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!