Partnerzy portalu

Ostatnie próby przed 60. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu

W amfiteatrze opolskim trwają ostatnie próby przed jubileuszowym, 60. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki, który rozpocznie się w piątek po godzinie 20-tej.
  • Tegoroczny, jubileuszowy, 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki (KFPP) w Opolu będzie trwał od 9 do 11 czerwca. Na ten czas TVP przygotowała sześć koncertów.
  • Festiwal zainauguruje piątkowy koncert "Wielka Gala. Od Opola do Opola", podczas którego przypomniane zostaną muzyczne wydarzenia (płyty i piosenki).
  • Z kolei tytuł koncertu wieńczącego 60. KFPP brzmi: "Ale To Już Było. Jest. I Będzie!".

Festiwal zainauguruje piątkowy koncert "Wielka Gala. Od Opola do Opola", podczas którego przypomniane zostaną muzyczne wydarzenia (płyty i piosenki). Zaprezentowani zostaną także młodzi wykonawcy i nowe trendy w muzyce.

Wystąpią, m.in.: Golec uOrkiestra, Lombard, Roxie Węgiel, Trubadurzy, Wanda i Banda, Marina Łuczenko, Zakopower, Viki Gabor i Dominik Dudek.

W drugim koncercie tego samego dnia wystąpi dziesiątka uczestników konkursu "Debiuty". Będą to: Konrad Baum z piosenką "Sam jak Ty", Magda Bereda z "Jest mi do twarzy we własnej osobie", Ewa Novel z "Na końcu świata", Felivers z utworem "Szminka", Jan Majewski z "Właściwie mi dobrze", Ada Szulc z "Co teraz", Martyna Wójcik (laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki), Kamil Jachyra - laureat "Szansy na Sukces. Opole 2023" - z piosenką "Kocham cię", Klaudia Kowalik - laureatka opolskich eliminacji do koncertu "Debiuty" - z piosenką "Za mało czasu" oraz laureat "Szansy na Sukces. Opole 2023". Koncert dodatkowo uświetnią występy Blue Café i zespołu Feel oraz specjalny minirecital Dody.

W sobotę podczas pierwszego koncertu w opolskim amfiteatrze wystąpią uczestnicy konkursu "Premiery". W tym roku o Nagrodę im. Karola Musioła powalczą: Rafał Brzozowski z piosenką "W pokoju hotelowym", Sara Chmiel i Gromee z "Ty i ja", Łukasz Drapała z "Jeszcze jestem", Iwaneczko z utworem "Miłość", Anastazja Maciąg z piosenką "Moment", Mezo i Liber z "Jakie masz dziś plany", Seibert z "Niby tak, niby nie", Anna Sokołowska z "Jesteś przy mnie", Tulia i Halina Mlynkova z utworem "Przerwany" oraz Dominik Dudek - zwycięzca 13. audycji "The Voice of Poland" - z piosenką "Idę". Gwiazdami koncertu będą Zakopower i Karolina Lizer.

Opolskie koncerty sentymentalną podróżą w czasie

Kolejnym koncertem 10 czerwca będzie sentymentalną, muzyczną podróż w czasie, czyli koncert pt. "Czas ołowiu" w reż. Michała Bandurskiego. "Podczas koncertu przypomniane zostaną największe przeboje artystów, którzy zapisali złotymi zgłoskami w historii opolskiego festiwalu, m.in. Czesława Niemena, Wioletty Villas, Krzysztofa Krawczyka, Grzegorza Ciechowskiego, Ady Rusowicz, Andrzeja Zauchy i Zbigniewa Wodeckiego. Dokumentalny klimat, archiwalne nagrania i piosenki, które do dziś nuci cała Polska" - zapowiedzieli organizatorzy KFPP.

W koncercie "Czas ołowiu" wystąpią, m.in.: Kasia Moś, Andrzej Lampert, Piotr Kupicha, Piotr Cugowski, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Halina Mlynkova i Justyna Steczkowska.

Piosenki, które wciąż cieszą się popularnością

Pierwszym niedzielnym koncertem (11 czerwca) będzie "Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności". "To będą piosenki, które doczekały się kilkunastu bisów i do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością" - poinformowali organizatorzy festiwalu. Podczas koncertu wystąpią, m.in.: Leszcze, Lombard, Sławek Uniatowski, Olga Szomańska, Łukasz Zagrobelny i Robert Rozmus.

Z kolei tytuł koncertu wieńczącego 60. KFPP brzmi: "Ale To Już Było. Jest. I Będzie!". Organizatorzy zapewnili, że podczas niego "przywołane zostaną utwory z każdej dekady opolskiego festiwalu". Wykonają je, m.in.: Czerwone Gitary, Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Marek Piekarczyk, Danuta Błażejczyk i Andrzej Rybiński, Justyna Steczkowska, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Halina Frąckowiak, Anna Wyszkoni, Skaldowie, Izabela Trojanowska, Ryszard Rynkowski i Krzysztof Cugowski.

Dyrektorem artystycznym 60. KFPP jest Remigiusz Trawiński.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!