Partnerzy portalu

Ostrów Wlkp. Ministerstwo dofinansowało miejskie żłobki, będzie ponad 200 miejsc

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przekazało dla Ostrowa Wlkp. dotację w wysokości 700 tys. złotych na dwa miejskie żłobki. Jak poinformowała prezydent Ostrowa dodatkowo powstanie 75 miejsc.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Dotacja, w ramach rządowego programu "Maluch 2017 plus", przeznaczona jest na adaptację pomieszczeń w celu utworzenia nowych 75 miejsc w żłobku przy ul. Waryńskiego w Ostrowie Wlkp. oraz na utrzymanie ponad 140, utworzonych w 2016 roku w budynku przy ul. Jankowskiego.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg powiedziała, że do Wielkopolski trafia 11 procent z całej puli, jaką rząd przeznaczył na program "Maluch 2017 plus". "Dzięki tej dotacji w Ostrowie będzie już ponad 200 miejsc w żłobkach, prowadzonych przez miasto" - powiedziała wicewojewoda Maląg.

"Tworzone co roku nowe miejsca dla maluchów powodują, że kolejne ostrowskie mamy mogą powrócić do pracy zawodowej mając gwarancję, że ich pociechy znajdują się pod profesjonalną i troskliwą opieką" - powiedziała prezydent Ostrowa Beata Klimek.

Jak podkreśliła prezydent liczba miejsc w ostrowskich miejskich żłobkach od 2015 roku potroiła się.

Do żłobków przyjmowane są dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat. Na pełny koszt ponoszony przez rodziców w żłobku składają się opłata stała miesięczna w wysokości 160 zł oraz opłata za wyżywienie w wysokości 3,50 zł za każdy dzień pobytu dziecka w żłobku.

Wszystkie dzieci ubezpieczone są od następstw nieszczęśliwych wypadków. Pakiet obejmuje ubezpieczenie całodobowe. Składka wynosi 34 zł od dziecka na rok.

KOMENTARZE1

  • urzędniczka 2017-06-19 11:22:58
    Kto wie jak uzyskać taka dotację. Nasza gmina byłaby zainteresowana

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!