Partnerzy portalu

Owsiak: Fundacja WOŚP chce stworzyć punkt humanitarny na granicy polsko-białoruskiej

  • PAP
  • 29 października 2021 - 13:06
Jesteśmy w kontakcie z burmistrzem Michałowa i w najbliższych dniach chcemy stworzyć na granicy polsko-białoruskiej punkt humanitarny. Ma on skoordynować działania ludzi udzielających tam pomocy – powiedział w piątek w Warszawie szef WOŚP Jerzy Owsiak.

"Nasza Fundacja bardzo aktywnie włącza się w pomoc humanitarną, a więc także we wszystkie działania, którymi chcemy wspomóc organizacje pozarządowe na granicy polsko-białoruskiej" - powiedział Owsiak na konferencji prasowej w Warszawie.

Poinformował, że jest w kontakcie z burmistrzem Michałowa. "Wszystko wskazuje na to, że będziemy chcieli tam stworzyć punkt humanitarny. Jesteśmy w kontakcie z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich, a także z Polskim Czerwonym Krzyżem" - poinformował.

Jak dodał, punkt humanitarny mógłby zostać uruchomiony "już w najbliższych dniach". "Myślę, że to są takie akcje, które wymagają od nas, od Polaków, aby być ponad polityką. Musimy być teraz z ludźmi, którzy potrzebują pomocy i spróbować to rozwiązać jak najbardziej pokojowo, także z pożytkiem dla służb mundurowych" - podkreślił szef WOŚP.

"Mamy ogromne doświadczenie, organizując festiwal na kilkaset tysięcy ludzi - nasz szpital polowy potrafi świetnie działać. Nasze zabezpieczenie w postaci pokojowego patrolu potrafi to fantastycznie organizować" - podkreślił Owsiak.

O planach WOŚP poinformował PAP wcześniej w piątek burmistrz Michałowa Marek Nazarko. "WOŚP chce u nas zrobić centrum logistyczne dla organizacji, stowarzyszeń, lekarzy, którzy pomagają w strefie nadgranicznej stanu wyjątkowego. Objechaliśmy kilka lokalizacji, za tydzień przyjedzie pan Owsiak i dopinamy szczegóły" - powiedział PAP.

Ekipa WOŚP dokonała objazdu z burmistrzem w piątek rano, samochodem terenowym oklejonym naklejkami jednego z festiwali. "Za tydzień pan Owsiak przyjeżdża i dopinamy szczegóły" - powiedział PAP Nazarko.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!