Partnerzy portalu

Paczków: Były burmistrz Bogdan W. przed sądem. Naraził gminę na straty finansowe?

W sądzie rejonowym w Nysie rozpoczął się proces byłego burmistrza Paczkowa Bogdana W. Polityk jest oskarżony o narażenie gminy na straty finansowe.

Akt oskarżenia obejmuje lata 2010-2014, kiedy to Bogdan W. pełnił funkcję burmistrza Paczkowa. Zdaniem prokuratury, burmistrz świadomie i celowo odstąpił m.in. pobierania podatków od dziewięciu nieruchomości. Kolejnym punktem aktu oskarżenia jest sprzedaż lokalu po zaniżonej cenie. W tym przypadku oskarżony nie zlecił wykonania wyceny lokalu, a przy sprzedaży przyjął wartość wskazaną miastu przez kupującego.

Oskarżony nie przyznaje się do winy i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Oskarżycielem posiłkowym w procesie jest gmina Paczków.

Podsądny jest jedynym radnym wojewódzkim, który w ostatnich wyborach wszedł do sejmiku województwa opolskiego z list SLD. Obecnie pełni funkcję prezesa w jednej ze spółek należących do miasta Nysa.

KOMENTARZE2

  • ... 2018-02-15 08:17:18
    Do qwasyx: czyli co - nie rozpoczął się proces?
  • qwasyx 2018-02-15 07:10:31
    ta informacja pap to nie informacja prasowa tylko propaganda

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!