Partnerzy portalu

Partia Razem przedstawiła jedynki do sejmiku zachodniopomorskiego

Poprawa organizacji służby zdrowia, edukacja seksualną i "zakopywanie nierówności" w dostępie do programów urzędu marszałkowskiego to postulaty Partii Razem w Zachodniopomorskiem. Ugrupowanie przedstawiło w środę w Szczecinie liderów list do sejmiku województwa.
  • - Partia Razem startuje w całym kraju do sejmików wojewódzkich z hasłem "Polska - wygodny dom dla wszystkich", bo dziś Polska jest wygodnym domem tylko dla tych, którzy są bogaci - powiedział w środę dziennikarzom Adrian Zandberg z zarządu krajowego partii.
  • Jak tłumaczył, poza głównymi miastami, jest "zupełnie inna Polska", w której "likwidowane są połączenia kolejowe" i autobusowe, brakuje ośrodków zdrowia, Polska "w której państwo się zwinęło".
  • "Chcemy z tym skończyć, chcemy, żeby samorząd wziął na serio odpowiedzialność za transport publiczny, za usługi publiczne. Żeby Polska nie rozpadała się coraz bardziej na świat wielkich miast i całą resztę" - powiedział Zandberg.
  • Dodał, że zachodniopomorskie Razem będzie w kolejnych tygodniach przedstawiać szczegółowy program dla regionu, dotyczący m.in. transportu publicznego, żłobków i przedszkoli, a także przestrzegania prawa pracy w samorządach.

Adrian Zandberg przedstawił liderów list do sejmiku województwa w poszczególnych okręgach. W okręgu pierwszym, obejmującym Szczecin i Police listę kandydatów będzie otwierać działacz społeczny Michał Ziemski, który zapowiedział wprowadzenie do szkół "rzetelnej, opartej na naukowych podstawach edukacji seksualnej".

Liderem listy do okręgu drugiego (Świnoujście oraz m.in. powiaty goleniowski i gryficki) jest związany z leśnictwem Maciej Szabla. Kandydat złożył obietnicę "zakopywania nierówności w dostępie do usług urzędu marszałkowskiego". "Programy będą dla wszystkich, a nie (będą) dyskryminowały ludzi z innych terenów województwa, bo województwo zachodniopomorskie to nie Szczecin" - powiedział Szabla.

Jedynką w okręgu koszalińsko-kołobrzeskim będzie Ewa Kościołek-Olof. Startująca z listy Partii Razem lekarka zaznaczyła, że konieczna jest poprawa organizacji służby zdrowia na poziomie województwa, m.in. przez "wstrzymanie prywatyzacji ośrodków służby zdrowia" i stworzenie szkoły sekretarek medycznych, które miałyby przejmować obowiązki biurokratyczne lekarzy.

Liderki list w okręgu czwartym, obejmującym Koszalin, powiat sławieński i szczecinecki oraz piątym (powiaty m.in. gryfiński i stargardzki) to Małgorzata Chełchowska i Katarzyna Kosno.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!