PARTNER PORTALU

Pierwsi samorządowcy potwierdzają udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym

Pierwsi samorządowcy potwierdzają udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym
Na temat przyszłości samorządów odbyła się bardzo gorąca debata podczas ubiegłorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (fot.PTWP)

Przyszłość miast i metropolii, podsumowanie kadencji, samorządowe inwestycje, budżety pod nowymi rygorami, gospodarka o obiegu zamkniętym, zagospodarowanie przestrzeni publicznej, smart-city, walka z niską emisją - to najważniejsze z samorządowych tematów jakie wybrzmią podczas jubileuszowej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Dyskusje te odbędą się m.in. z udziałem prezydentów miast, burmistrzów, wójtów i marszałków województw.
Istotne, aktualne, często niełatwe tematy w pełni adekwatne do zmieniającej się sytuacji w Polsce i na świecie to znak rozpoznawczy Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Nie inaczej jest z zagadnieniami dotyczącymi samorządów, dlatego też od 10 lat katowicki Kongres jest miejscem wymiany doświadczeń, opinii, wniosków między samorządowcami a stroną rządową i biznesem.

W tegorocznej edycji, która odbędzie się 14-16 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach swój udział potwierdzili już m.in.: Marcin Krupa prezydent Katowic, Kazimierz Karolczak - przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii , Hanna Zdanowska - prezydent Łodzi, Arkadiusz Czech - burmistrz Tarnowskich Gór, Sabina Nowosielska - prezydent Kędzierzyna Koźla, Maciej Bluj - wiceprezydent Wrocławia, Elżbieta Radwan - burmistrz Wołomina , Małgorzata Mańka-Szulik - prezydent Zabrza, Jerzy Pilch - wójt Brennej, Michał Gramatyka - wicemarszałek woj. śląskiego oraz Michał Olszewski - zastępca prezydenta m. st. Warszawy.

Także ze strony rządu widać coraz większe zainteresowanie dyskusją o samorządach w trakcie EEC 2018. Udział w kongresie zapowiedzieli m.in. Andrzej Dera - sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, minister odpowiadający za samorządy w KP Andrzeja Dudy, Witold Słowik - podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Beata Daszyńska-Muzyczka - prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Piotr Woźny - pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw programu "Czyste Powietrze", Andrzej Maciejewski - przewodniczący sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Paweł Szaciłło - dyrektor Departamentu PPP w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Będzie także prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski.

Przypomnijmy, że podczas Kongresu odbędzie się gala wręczenia nagród laureatom konkursu Top Inwestycje Komunalne 2018. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!