Partner portalu

PiS przedstawiło kandydatów na prezydentów pięciu miast Podkarpacia

  • PAP
  • 28 lipca 2014 - 17:18
PiS przedstawiło kandydatów na prezydentów pięciu podkarpackich miast. W Rzeszowie wystartuje poseł Andrzej Szlachta, w Przemyślu, Stalowej Woli i Krośnie miejscowi radni: Władysław Bukowski, Lucjusz Nadbereżny i Paweł Krzanowski, a w Tarnobrzegu dyrektor szpitala Wiktor Stasiak.

Szlachta, który w latach 1999-2002 był już prezydentem Rzeszowa, zadeklarował na poniedziałkowej konferencji prasowej, że chciałby przede wszystkim zmienić styl rządzenia w stolicy Podkarpacia. "Trzeba odejść od rządzenia jednoosobowego, autorytatywnego. Z radnymi miejskimi trzeba współpracować, a nie się z nimi kłócić. Chciałbym rządzić ściśle współpracując z radą miejską" - dodał. Zapowiedział, że wkrótce zaprezentuje swój program wyborczy.

Czytej też: Oto kandydaci PiS na prezydentów i burmistrzów miast

Kandydatura Szlachty została zgłoszona przez lokalnych działaczy PiS, jego kontrkandydatem w wewnętrznych wyborach był szef klubu radnych PiS w rzeszowskiej radzie miasta Jerzy Cypryś. Szlachta wygrał wewnętrzne wybory, a jego kandydaturę zaakceptował w ubiegłym tygodniu Komitet Polityczny PiS.

Kandydatem PiS na prezydenta Przemyśla jest radny miejski i dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej Władysław Bukowski. Na poniedziałkowej konferencji prasowej mówił, że brak pracy to najważniejszych z problemów, z jakimi boryka się miasto. "W Przemyślu bezrobocie sięga 20 proc., trzeba tworzyć miejsca pracy. Miasto musi się też poszerzać i bardziej wykorzystywać swoje przygraniczne położenie" - dodał.

Szef klubu radnych PiS w krośnieńskiej radzie miasta Paweł Krzanowski będzie kandydatem na prezydenta tego miasta. Krzanowski przyznaje, że niepokoi go wzrastające zadłużenie miasta, brak inwestorów oraz ucieczka młodych ludzi z Krosna. Na ten ostatni problem zwrócił też uwagę kandydat PiS na prezydenta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. "W ciągu ostatnich 12 lat z miasta wyjechało 12 tys. młodych ludzi. W swoim szczegółowym planie, który niedługo przedstawię, zaproponuje konkretne rozwiązania tego problemu w Stalowej Woli" - zaznaczył Nadbereżny, który jest radnym miejskim oraz dyrektorem jednego z departamentów w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie.

Czytej też: Przytocki: w Polsce powinniśmy wprowadzić sankcje za nie pójście do wyborów

Na poniedziałkowej konferencji nieobecny był kandydat PiS na prezydenta Tarnobrzega Wiktor Stasiak. Jest on dyrektorem tarnobrzeskiego szpitala, a w przeszłości był m.in. wiceprezydentem tego miasta. Szóstym, prezydenckim miastem na Podkarpaciu jest Mielec. PiS nie przedstawiło do tej pory swojego kandydata na włodarza tego miasta.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Wybierzemy m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!