Partnerzy portalu

PiS rusza na podbój rady miejskiej w Bielsku-Białej

PiS chce wywalczyć samodzielną większość w 25-osobowej radzie miejskiej Bielska-Białej - zapowiedział po zarejestrowaniu list kandydatów Przemysław Drabek, który ubiega się także o prezydenturę w mieście. Wśród kandydatów jest m.in. była posłanka Lewicy.

PiS ma w obecnej kadencji najliczniejszy klub radnych. Dysponuje 10 głosami. W mieście rządzi jednak koalicja PO i bezpartyjnego komitetu związanego z prezydentem Jackiem Krywultem, która ma 14 radnych. Jedna radna jest niezależna.

- W najbliższych wyborach wystawiliśmy drużynę, która jest synergią młodości i doświadczenia, wiedzy merytorycznej i tej wynikającej z codziennych spotkań z bielszczanami. Z grona naszych kandydatów dziesięcioro ma już doświadczenie samorządowe, a nawet parlamentarne. Są też osoby nowe - powiedział Przemysław Drabek.

Polityk PiS powiedział, że na listach znaleźli się m.in. działacze społeczni, osoby związane z organizacjami pozarządowymi i radami osiedli. - To specjaliści z różnych dziedzin - dodał Drabek.

Wśród kandydatów jest także była radna SLD i b. posłanka Lewicy Bożena Kotkowska. - Zgadzam się z tą częścią programu, który zakłada rozwój przedszkoli i szkół, dbałość o edukację. W tym zakresie nasze dążenia są zbieżne. Chcemy przede wszystkim zaspokajać potrzeby bielszczan - podkreśliła Kotkowska.

Kotkowska zaznaczyła, że jest kandydatem bezpartyjnym. - Od kilku lat nie należę do żadnej partii. To przeszłość. (…) W samorządach strony lewa, czy prawa, mają mniejsze znaczenie. Najważniejsze jest załatwienie sprawy w interesie mieszkańców - mówiła.

Była posłanka dodała, że kilka lat temu, gdy szkole, w której uczyła, groziło zamknięcie, pomoc i wsparcie znalazła jedynie w PiS. - To był moment, gdy zrozumiałam, że trzeba być w drużynie, która mi pomogła - powiedziała.

Kotkowska była bielską radną w latach 2002-2006. Początkowo związała się z SLD, by w 2004 r. przejść do Socjaldemokracji Polskiej. W 2007 r. została posłanką. Mandat zdobyła kandydując z listy Lewicy i Demokratów. W 2009 r. przystąpiła do Unii Pracy. 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!