Partnerzy portalu

PiS stworzył podglebie dla tych, którym marzy się Polska zamknięta i ksenofobiczna

PiS stworzył podglebie dla tych, którym marzy się Polska zamknięta, ksenofobiczna, wykluczająca, walcząca z wolnościami obywatelskimi – mówił w sobotę w Sosnowcu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Ocenił, że obecnie rosną w siłę środowiska reprezentujące takie poglądy.

- Przez te osiem lat Jarosław Kaczyński i PiS robił pewne podglebie, przygotowanie dla tych wszystkich, którym marzy się Polska zamknięta, ksenofobiczna; Polska, która wyklucza; Polska, która ma walczyć z naszymi wolnościami obywatelskimi, która ma nas ograniczać, która ma nam zaglądać w życiorysy - powiedział Trzaskowski podczas sobotniego spotkania Campus Academy w Sosnowcu.

Campus Academy to zainicjowany przez prezydenta Warszawy ogólnopolski projekt, będący forum edukacyjno-szkoleniowym i mentoringowym, podczas którego młodzi ludzie uczestniczą w warsztatach oraz mają okazję do bezpośrednich spotkań z politykami i ekspertami.

Zdaniem Trzaskowskiego ugrupowania o skrajnych i antydemokratycznych poglądach rosną w siłę. Przytoczył hasła jednego z polityków Konfederacji, mówiące o Polsce bez Żydów, bez homoseksualistów, bez aborcji, bez podatków i poza Unią Europejską. Zacytował też fragment materiału przestrzegający przed rzekomą groźbą wykupienia polskiej ziemi przez Żydów. - Przecież to jest klasyczny język z dawnych faszystowskich czasów - wskazał w Sosnowcu Rafał Trzaskowski.

Jak ocenił, kluczowe dla przyszłości Polski będą decyzje wyborcze młodych ludzi. - Wszyscy wiemy, że to młode pokolenie rozstrzygnie kwestię absolutnie fundamentalną: kto będzie w Polsce rządził - czy to będzie opozycja, partie demokratyczne, czy to będzie znowu PiS, wspierany przez swoich popleczników; przez tych, których przez te lata hodował, którzy mają absolutnie skrajne poglądy, na które nie ma miejsca w Polsce, i których nigdy nie zaakceptujemy - podsumował prezydent Warszawy.

- Trzeba nam nadziei na to, że opozycja wygra wybory; trzeba nadziei, że Polska będzie inna - mówił Rafał Trzaskowski.

KOMENTARZE2

  • ... 2023-03-25 18:39:16
    Do kasat: no i trzeba być otwartym na to aby polskie rodziny płaciły w comiesięcznych opłatach za odpady domowe POdatek pzetargowy!
  • kasat 2023-03-25 16:44:29
    A jakieś konkrety? To już każdy wie, że celem każdej partii jest wygranie wyborów i zdobycie władzy. Ta normalność to na czym polegać? Kolesie wrócą na stanowiska, nawet ci z więzienia? Będzie przeprowadzona ekshumacja masowych grobów w lasach podlaskich, o których rzekomo wie coś Ochojska. Nowak i ...Radek zostaną przywróceni do łask. Mafie vatowskie i paliwowe będą mogły ponownie uprawiać swój niecny proceder? Zostaną otwarte granice dla emigrantów z Bliskiego Wschodu? To ten program?  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!