Partnerzy portalu

PiS wystartuje razem z ŁPO w wyborach samorządowych w Łodzi

  • PAP
  • 18 lipca 2014 - 13:29 | Aktualizacja: 18 lipca 2014 - 13:30
Prawo i Sprawiedliwość w wyborach samorządowych w Łodzi wystartuje z poparciem Łódzkiego Porozumienia Obywatelskiego. Kandydatką PiS na prezydenta miasta będzie Joanna Kopcińska, wiceprezydentem - w przypadku jej wygranej - ma być szef ŁPO Włodzimierz Tomaszewski.

ŁPO było zapleczem politycznym Jerzego Kropiwnickiego, który rządził Łodzią w latach 2002-2010. Tomaszewski w tym czasie był jednym z wiceprezydentów.

- Bardzo się cieszę, że łódzka prawica idzie razem do wyborów po to, by odsunąć od władzy prezydent Hannę Zdanowską (PO) i realizować dobry program dla miasta. Jesteśmy zdeterminowani, żeby wygrać te wybory. Mamy konkretny plan przejęcia władzy, a później zmian w mieście – powiedział na konferencji prasowej szef PiS w Łódzkiem poseł Marcin Mastalerek.

Jak podkreślił, porozumienie jego partii z ŁPO jest oparte na negatywnej diagnozie prezydentury Hanny Zdanowskiej i na wspólnym programie, który ma być ogłoszony jesienią, a nie na "targach personalnych".

- Chociaż oczywiste jest, że jak wygramy wybory, to tak doświadczony samorządowiec jak Włodzimierz Tomaszewski – wieloletni radny, wieloletni wiceprezydent i człowiek, który pracował nad ustawą samorządową – będzie zajmował najwyższe funkcje w samorządzie. To oczywisty lider listy PiS w okręgu łódzkim i oczywisty kandydat na wiceprezydenta – powiedział Mastalerek.

Tomaszewski podkreślił, że chce razem z PiS doprowadzić do tego, by Łódź odzyskała "wszystkie elementy atrakcyjności, które zostały jej odebrane".

- Łącznie z pieniędzmi i miejscami pracy, które straciła przez ostatnie cztery lata. Chcemy jej to przywrócić. Chcemy, żeby Łódź była tak atrakcyjna, aby ludzie wiązali swoje plany życiowe z tym miastem. To można zrobić – powiedział Tomaszewski.

Z poparcia ŁPO jest zadowolona Kopcińska, kandydatka PiS na najwyższy urząd w Łodzi. - Włodzimierz Tomaszewski jest reprezentantem ważnego i licznego środowiska samorządowego w naszym mieście. Z tego środowiska wywodził się najlepiej oceniany w historii prezydent Łodzi śp. Grzegorz Palka. To dla mnie zaszczyt i wyróżnienie, że środowisko skupione wokół przewodniczącego Tomaszewskiego chce razem z nami zmieniać Łódź – powiedziała Kopcińska.

Oprócz Kopcińskiej o fotel prezydenta miasta walczyć będą: obecna prezydent Hanna Zdanowska (PO), lider SLD w Łodzi Tomasz Trela, poseł John Godson (niezrzeszony) i b. wojewoda łódzki Krzysztof Makowski (Twój Ruch).

KOMENTARZE1

  • seplen 2014-07-21 20:42:43
    Po prostu żenada ! Ten sam Tomaseski ?! Przeczekał parę lat na niebycie, ucichło nieco o przekrętach i notorycznym łamaniu przepisów prawa i facio ( czy aby na pewno ?) znów chce wozić sie na naiwności łodzian

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!