Partnerzy portalu

PiS złoży do PKW skargę na Urząd Miasta Łodzi

Zamierzamy poinformować PKW i prokuraturę, o tym, że na oficjalnej stronie łódzkiego urzędu miasta na Facebooku umieszczono zaproszenie na wiec Rafała Trzaskowskiego w formie oficjalnego materiału wyborczego, należącego do komitetu kandydata KO - oznajmił w 5 lipca łódzki radny Prawa i Sprawiedliwości Sebastian Bulak.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Łódzki magistrat poinformował na swoich mediach społecznościowych o spotkaniu wyborczym Rafała Trzaskowskiego.
  • Taki krok oburzył polityków PiS.
  • W mediach społecznościowych, szczególnie na stronach lokalnych polityków, pisze się i mówi o "aferze" i złamaniu prawa wyborczego.

Na oficjalnej stronie urzędu miasta na Facebooku, przed wiecem kandydata KO w ub. piątek, umieszczono zaproszenie - baner opracowany przez komitet wyborczy KO, na spotkanie z Rafałem Trzaskowskim. Politycy PiS nazywają to "skandalem" i "niegodziwością".

"Zamierzamy poinformować organy państwa, czyli PKW i prokuraturę, o tym, że na oficjalnej stronie urzędu miasta na Facebooku, przed wiecem kandydata KO w ub. piątek, umieszczono zaproszenie na spotkanie z Rafałem Trzaskowskim w formie oficjalnego materiału wyborczego należącego do komitetu polityka KO. Być może skargę do PKW złoży wkrótce sztab prezydenta Andrzeja Dudy" - powiedział PAP w niedzielę radny łódzkiego PiS Sebastian Bulak

W mediach społecznościowych, szczególnie na stronach lokalnych polityków, pisze się i mówi o "aferze" i złamaniu prawa wyborczego. Politycy PiS, którzy w Łodzi są w opozycji wobec ekipy Hanny Zdanowskiej z PO (KO), nazywają "skandalem" umieszczenie w internetowej witrynie urzędu miasta zaproszenia na wiec wyborczy kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który odwiedził w piątek miasto i województwo. Zaproszenie oprócz tekstu zawiera - zdaniem radnego Bulaka - oficjalne materiały wyborcze komitetu Rafała Trzaskowskiego.

"Prawie 70 proc. frekwencji to znak, że wybory prezydenckie to dla Was ważna sprawa. Dlatego przekazujemy informację, że dziś o godz. 17.00 na ul. Piotrkowskiej przed OFFem odbędzie się otwarte spotkanie z Rafałem Trzaskowskim" PS. Oczywiście jak tylko dostaniemy informację o spotkaniu Andrzeja Dudy z mieszkańcami Łodzi, również o tym poinformujemy" - to cała treść zaproszenia na wiec Trzaskowskiego na profilu FB Urzędu Miasta Łodzi. Pod postem, w nocy z soboty na niedzielę, było kilka tysięcy reakcji i komentarzy.

Radny Bulak dodał, że wykorzystywanie stron internetowych Łodzi do działalności wyborczej, które - jego zdaniem - jest nielegalne, nie wydarzyło się pierwszy raz.

"Łodzią rządzi prezydent Hanna Zdanowska z PO (KO), która już wcześniej miała zatargi z prawem, więc nie dziwią mnie takie nielegalne działania, zwłaszcza w kampanii wyborczej. To jest po prostu skandal, bo nie chodzi tylko o zaproszenie na wiec, tutaj - podkreślam - chodzi o umieszczenie na oficjalnym facebookowym profilu Łodzi, też oficjalnego, materiału wyborczego komitetu Rafała Trzaskowskiego" - powiedział PAP Bulak.

Rzecznik prezydent Zdanowskiej Marcin Masłowski, uważa, że zaproszenie na wiec potraktowano na profilu miasta informacyjnie. W niedzielę Masłowski nie chciał komentować sprawy, przysłał tylko oświadczenie prasowe.

"70-procentowa frekwencja w wyborach pokazała, że łodzianie są bardzo zainteresowani wyborami prezydenckimi. Dlatego też na fanpage miasta pojawiła się nie tylko informacja o spotkaniu z kandydatem, ale także relacja ze spotkania z mieszkańcami. Jednocześnie w postach pojawiło się zapewnienie, że dokładnie takie same co do treści i formy informacje pojawią się z okazji wizyty w naszym mieście Andrzeja Dudy. Co więcej, taką informację przesłaliśmy także do sztabu pana prezydenta. Działania te mają charakter wyłącznie informacyjny i są realizowane w ramach kampanii profrekwencyjnej" - napisał w oświadczeniu rzecznik prezydent Łodzi.

Radny Bulak z PiS zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt- jego zdaniem - nielegalnego działania urzędu miasta Łodzi. Tym razem chodzi o wpisy z na profilu Rady Miejskiej Łodzi, gdzie kilka dni temu umieszczono zdjęcie przewodniczącego rady Marcina Gołaszewskiego (KO) w błękitnej koszulce z napisem "Rafał Trzaskowski" i logo komitetu kandydata KO. Wpis z 2 lipca jest na stronie, którą formalnie administruje urząd miasta.

We wskazanym przez radnego wpisie, oprócz zdjęcia, jest tekst z zaproszeniem łodzian na wiec Trzaskowskiego, ten sam wiec, na który zapraszano na oficjalnej stronie magistratu. "Piątkowa wizyta kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego w Łodzi.+-44% poparcia uzyskał w Łodzi Rafał Trzaskowski - powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej. - To naprawdę bardzo dobry wynik. Wierzymy, że w drugiej turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski ma możliwość zdobycia 60% poparcia w naszym mieście.+." - napisano w poście na profilu rady miejskiej.

Przewodniczący Marcin Gołaszewski w odpowiedzi na pytanie PAP, dlaczego opublikowano ten tekst i jego zdjęcie w koszulce komitetu Trzaskowskiego, odsyła do urzędu miasta.

"Nie ja zarządzam profilem rady miejskiej, bo to urząd miasta zarządza tym profilem" - powiedział PAP Gołaszewski. Szef rady odpowiedział jednak na inne pytanie PAP, dlaczego pojawił się w koszulce z napisem agitującym na rzecz Trzaskowskiego na oficjalnej konferencji prasowej w godzinach swojej pracy.

"Nie uważam tego za niestosowne, bo ja jestem obywatelem, łodzianinem i tak samo mam prawo reprezentować poglądy polityczne" - odparł Marcin Gołaszewski.

Oprócz żony pretendenta do urzędu prezydenta RP, Małgorzaty Trzaskowskiej i partyjnej koleżanki kandydata KO - prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, Rafałowi Trzaskowskiemu podczas piątkowego wiecu towarzyszyli m.in. parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej z całej Polski oraz łódzcy posłowie i senatorowie, a także lokalni radni KO.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!