Partner portalu

Plan Razem na wybory samorządowe. 5 do 10 proc. poparcia w sejmikach

- Naszym priorytetem jest samorząd przyjazny mieszkańcom i mieszkankom - powiedział w sobotę (3.02) członek zarządu Partii Razem Michał Mierzwa. Zdradził, że poparcie na poziomie od 5 do 10 procent w jesiennych wyborach do sejmików województw będzie sukcesem. - Taki cel sobie stawiamy, ale lepszy wynik również weźmiemy - dodał.

- Nie może być tak, że ludzie się duszą, a władze lokalne nie robią nic w kwestii smogu. Nie może być tak, że nie mamy możliwości posłania dzieci do żłobków czy musimy wysyłać dzieci do przedszkoli po drugiej stronie miasta - powiedziała członkini zarządu Partii Razem Marcelina Zawisza podczas konferencji poprzedzającej forum samorządowe partii.

Dodała, że samorząd powinien być transparentny i skierowany w stronę mieszkańców. Zaznaczyła, że program Razem zawiera wiele konkretów, które powinny ułatwić codzienne życie obywatelom.

- Domagamy się tego, żeby samorząd był dobrym pracodawcą. W Polsce w instytucjach samorządowych pracuje ponad 2 miliony osób. Powinien on wyznaczać standardy zatrudniania m.in. poprzez obowiązkowe stosowanie klauzul społecznych - dodała.

Czytaj więcej: Pomysł Nowoczesnej na samorządy. Budżet zadaniowy, transparentność, referenta w internecie

- Głównym celem naszej partii w wyborach samorządowych jest wystawienie list do sejmików we wszystkich województwach. W tej chwili ruszamy z cyklem szkoleń dla naszych działaczy m.in. dotyczących kampanii wyborczej. Za wcześnie jest jeszcze, żeby powiedzieć z kim i w jakiej formule będziemy w tych wyborach startowali do rad miast - wskazał Mierzwa.

Zawisza stwierdziła, że prowadzone na szczeblu lokalnym rozmowy koalicyjne nie mogą być obecne w mediach, gdyż negocjacje prowadzi się przy stole, a nie przy mikrofonach i kamerach.

- Priorytetem jest dla nas, żeby ruchy i organizacje, z którymi będziemy współpracować, tak samo postrzegali samorząd i rolę polityków oraz polityczek. Dla nas bardzo ważna jest ochrona zdrowia oraz kwestie transportu publicznego - powiedziała Zawisza.

Oboje przyznali, że nie ma możliwości współpracy Razem ze zjednoczoną opozycją. Razem wyklucza wspólne listy z Platformą Obywatelską i Nowoczesną. Partia zapewnia, że kwestie związane z programem i wiarygodnością są dla Partii Razem kluczowe.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!